Herşeyi Hafızanızda Tutma Tekniği " Tek Boynuzlu At " Tekniği Nedir ?


"Tek boynuzlu at listesi " Gereken Her Şeyi Hatırınızda Tutmayı Sağlar.
"Tek boynuzlu at listesi " - hatırda tutmak için popüler bir yöntem. Bu, ihtiyacınız olan her şeyi aklınızda tutmaya ve sadece ne gerekirse onu hatırlamaya yardımcı olur. Çalışma şekli şudur: 
on-yirmi madde içeren iki ya da üç temel liste oluşturmak gerekiyor. Klasik bir örnek - "Tek boynuzlu at listesinde" her madde 1'den 10'a kadar belirli bir numara ile bağlı.

Bir liste oluşturduktan sonra, aşağıda tarif edilen gibi devam ediyoruz: belirli bir bilgi miktarını ezberleyip parçalara bölüyoruz ve listedeki belirli bir madde ile çağrıştırıyoruz. Çok önemli: Bir tane tek boynuzlu atı (boynuz - ana görev) çizmek gereklidir. Böylece, bir hayvan vücudunun parçaları ile kaydedilenleri çağrıştırırsanız, her şeyi aklınızda tutmaya yardımcı olur.
Örneğin, konuşmalara hazırlandığınızda konuşmanın her tezini "Tek boynuzlu at listesinde" belirli bir nesneye "bağlarsınız". Bu çok yararlıdır! İmgeler, beynin içine kelime ve anlamlarından daha kolay girerler; bu yüzden onları ve onları karşılayan bilgileri hatırlamak daha kolaydır.

0 yorum:

-->