Oturduğunuzda Başından Kalkamayacağınız En İyi 13 Türk Oyunu
Son zamanlarda Türk oyunlarının sayısı gittikçe artıyor. Bir sürü çıkacak yeni Türk oyunları var fakat bu listede çıkacak değil çıkmış en iyi Türk oyunlarını listeledik. Bak baştan söyleyeyim bu liste bana göre en iyi. Tabi listeyi yaparken birazda oyunun kalitesi ve oynayanlar tarafından yorumları da etkili oldu fakat yinede genel anlamda listede bana göre en iyileri listeledim.

Youtube' da yayıncıysanız ve çekecek oyun bulamıyorsanız ya da boş zamanlarınızda güzel ama Türk yapımı oyun arıyorsanız, size birbirinden güzel 15 Türk yapımı oyun tavsiyesi yaptık.
Başlıyoruz...

13. Bard's Gold


Bard's Gold 2 Boyutlu, 90'ların oyunları gibi tasarlanmış,RPG öğelerini barındıran güzel vakit geçireceğiniz bir platform oyunudur.

Steam Linki: http://link.tl/BNSu
Torrent indir: http://link.tl/BNSz

12. Kabus 22
Çıktığı 2007 tarihinde en iyi oyunlardan biriydi. Sadece Türkiye'de değil dünyada da az da olsa ses getirmeyi başaran  Kabus 22 oyunu o dönem A6 motorlarıyla yapılan oyunlar arasında en iyi oyun ödülünü almıştı. Oyun ayrıca Türkiye'de yapılıp yurt dışına dağıtılan ilk oyun olma özelliğini de taşımaktadır. 
Oyun Resident Evil' ı andırsa da kendine has oynanışıyla kendini "Resident Evil çakması " denmekten kurtarmış. Oyunun çıktığı neredeyse 10 yıl olsa da halen daha oynayanları var ve oyunu oynamak gerçekten insana zevk veriyor.

Torrent İndir: http://link.tl/BNSB

11. SelfSelf, kendisinden nefret eden bir adamın kabuslarla dolu dünyasını anlatan psikolojik korku/macera oyunudur.
Ahmet Kamil Keleş tarafından yapılan oyun, 2014 Kristal Piksel Video Oyun ödülünü almıştır.

İndir: http://link.tl/BNSE

10. Clown House (Palyaço Evi)Self oyununun yapımcısı olan Ahmet Kamil Keleş tarafından yapılan oyun; gerilim,macera korku oyunudur.
Akıl hastası palyaçolarla dolu karanlık bir evde mahsur kalıyorsunuz. Evden kaçmak için anahtarı bulmanız gerek. Anahtarı bulmanız içinse evdeki palyaçoların iyi niyetli olup olmadığını test etmeniz gerek. Eğer iyi niyetli palyaçoyu öldürürseniz oyun biter.

Steam Linki: http://link.tl/BNSI
Torrent Linki: http://link.tl/BNSO

9. Ocean City Racing

Aslında tam Türk oyunu olmasa da,oyunu yapan ekibin başındaki kişi Türk olduğu için Türk oyunları listesine eklediğim güzel bir yarış oyunu.

Steam Linki: http://link.tl/BNST
Torrent Linki: http://link.tl/BNSW

8. MorphineHayatı boyunca başkaları tarafından dışlanan, hırpalanan, içine kapanık kendi dünyasında yaşayan 18 yaşında bir lise son sınıf öğrencisini canlandırıyoruz.
Bu sorunlu gencin yaşadığı dramatik olaylara tanıklık ettiğimiz oyun şimdilerde çok popüler olmaya başladı. Oyunu en son PewDiePie tarafından oynadı ve yurt dışında da çok büyük bir kitle sağlamış oldu.

Steam Linki: http://link.tl/BNT2
Torrent Linki: http://link.tl/BNT5

7.Dark RaidDark Raid, gelecekte geçen bilim kurgu aksiyon FPS oyunudur. Dünyayı uzaylı istilasından kurtarmaya çalıştığımız oyunda birbirinden güzel aksiyon bizi beklemektedir.

Steam Linki: http://link.tl/BNT7
Torrent Linki: http://link.tl/BNTa

6. Mesel


Mesel uzun yıllardır korku ve gerilim temalı romanlar yazan bir yazardır. Ancak son yıllarda yazdığı kitaplar yayınevleri tarafından beğenilmemekte, eleştirmenler tarafından ise çok ağır eleştirilere maruz kalmaktadır.

      Bunun üzerine Mesel yeni bir kitap yazmaya karar verir ancak bu sefer sadece hayal dünyası ile sınırlı kalmayacak yıllardır kulaktan kulağa anlatılan ve hatta zaman zaman gazete haberlerine konu olan Gölcük Çocuk Hastanesindeki gizemi konu alacaktır.  Kitap ismi içinde kulaktan kulağa anlatılan hikaye anlamına gelen ve baş karakterin adı olan  MESEL’ i düşünmektedir.

      Ancak ortaya bir başyapıt çıkarmak için önünde zorlu bir süreç vardır. 

Steam Linki: http://link.tl/BNTc
Torrent Linki: http://link.tl/BNTg
5. İstanbul Kıyamet Vakti10 yıldan uzun süredir var olan İstanbul Kıyamet Vakti, MMORPG severler için güzel bir hizmet sunmakta.

Kayıt Linki: http://link.tl/BNTi

4.MonochromaEpik bir dünyanın 1950 yıllarında, bir teknoloji firması ev ve iş yerlerinde insanlara yardımcı olması için robot geliştirdiklerini duyurur. Uçurtma uçurmak üzere evden çıkan iki kardeş, küçük olanın sakatlanmasıyla eve dönmeye çalışırken yağmur yağmaya başlar ve bir depoya sığınır. Depoda teknoloji şirketinin görmemeleri gereken bilgiyi gören iki çocuğun kurtulma hikayesini oynadığımız harika bir oyun.

Steam Linki: http://link.tl/BNTm
Torrent Linki: http://link.tl/BNTo

3. Crysıs
Oyunun ilk serisi çıktığında herkesin hayranlıkla oynadığı bir an önce 2. serisi çıksın diye, dualar ettiği ve oynayan herkesi kendine hayran bırakan Crysıs serisi kesinlikle ilk 3'te olması gereken oyunlardan biri.

Steam Linki: http://link.tl/BNTq
Torrnet Linki: http://link.tl/BNTu

2. ZulaTürkiye'nin ilk MMOFPS oyunu olan Zula online, oynayanları içine çeken harika bir oyun. Karakterlerden, mekanlara her şey Türklere uyumlu halde. Öyle ki oyundaki haritalar bile Türkçe. Gaziantep'ten Üsküdar'a bir sürü haritaya sahip Zula online oynaması tamamen ücretsiz.

Ücretsiz Kayıt Ol: http://link.tl/BNTw

1. Mount And BlodeEvet geldik 1. sıraya. Bu oyun sadece bana göre değil, bir çok oyuncuya görede Türkiye'nin en iyisi konumunda. Öyle ki, Türkiye'yi bırakın Avrupa da bile 1 milyondan fazla satılan Mount And Blade bir sürü en iyi oyun ödülüne de sahip durumda. Grafik kalitesi çok çok iyi olmasa bile oyunun hikayesinden tutun oynanışa kadar her şeyi ile 1. sırayı fazlasıyla hak ediyor.

Steam Linki: http://link.tl/BNTA

0 yorum:

-->