DÜNYANIN EN ÇOK İZLENEN 10 DİZİSİ

                                       

                    DÜNYANIN EN ÇOK İZLENEN 10 DİZİSİEvet türk halkı olarak dizilere olan ilgimiz oldukça fazladır. Bazılarımız yabancı dizilerden hoşlanırken bazılarımız ise yerli dizilere yöneliyor .
Bazılarımız korku dolu anları severken bazılarımız ise aşk , sevgi , arkadaşlık gibi konuları işleyen dizilere yöneliyoruz. Şimdi karşınızda tüm bu konuları içlerinde barındıran tüm dünya üzerinde hatrı sayılır izleyici kitlesi bulunan muhteşem diziler . Bazıları final yapmış bazıları ise hala devam etmektedir. Ortak yanları ise senaryolarının milyonlar tarafından takip edilmesidir. 

Dünyanın en çok izlenen 10 dizisi;


10/10                                              DEXTER 
Polis teşkilatında  adli tıp görevlisi olarak çalışan dexter aynı zamanda bir serikatildir. Oldukça profesyonel cinayetler işleyip kurbanlarını özenerek seçer.

Soğuk ve ilgi yoksunu bir çocuk olarak büyümüştür.Adli tıp görevlisi olduğundan ve aynı zamanda bir serikatil olduğundan suçlu gibi düşünüp olayları çok kısa zamanda çözmüştür. Dexter korku verici cinayet sahnelerinin olduğu bir dizidir.Dexter Morgan'ın dehasına hayran kalacaksınız.


9/10                                                          BREAKİNG BAD 
Walter sıradan bir kimya öğretmeniyken ölümcül akciğer kanserine yakalandığını öğrenir. Sadece 2 senesi kalmıştır. 

Bu haberle birlikte Walter farklı bir adama dönüşür. Kimya bilgilerini uyuşturucu üretmek için kullanır ve ailesinin kendi ölümünden sonra iyi yaşamasını sağlamak yolunda yürür. 

Ancak işler planlandığı gibi gitmez . Walter bir anda uyuşturucu baronu haline gelir. Kaçırmamanızı tavsiye ederim


8/10                                                      LEYLA İLE MECNUN
Aynı gün aynı hastanede doğan bebekler aileleri tarafından beşik kertmesi yapılırlar. Aradan 25 yıl geçer. Mecnun Leyla'yı görür görmez aşık olur. Aksakallı dedenin de olaya girmesi işleri karıştırır. Leyla vefat eder ve organları bağışlanır . Sonra organlarının bağışlandığı bayanların peşinden giden mecunun onları bulur. Daha sonra olaylar akar ve Mecnun başka bir Leyla ile evlenir.Ve hikaye böyle devam eder.

Komik , hüzünlü içimizden bir dizidir , izlemenizi tavsiye ederim.

     
7/10                                                                   SPARTACUSVe işte Spartacüs bu diziyi izlemeyenler çok şey kaçırmıştır.Trakyalı bir asker olan Spartacüs sonradan düşmanı olacak komutanının emrini dinlemeyip köyüne dönünce bütün hikaye başlamıştır.

Dizinin devamında ise karısı ellerinden koparılıp alınan bir köle olan Spartacüs Gladyatör okuluna verilip , romalıların eğlencesi için arenada dövüşen bir köle haline gelir. En iyi gladyatör olduktan sonra bir isyan başlatır ve büyük bir ordu kurar. Tahminimce bu isyan bizim tarihimizide çok etkilemiştir . Çünkü bütün kölelere ilham olarak kölelik sisteminin kalkmasında büyük etkisi vardır. 

Dizinin sonunda çok büyük olaylar olur . Büyük savaşlar çıkar Spartacüsün gücü ve zekası akıl almaz derecededir. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim arkadaşlar.

Not :  Bazı sahneler cinsel içeriklidir , hatta çoğu çoğu sahneler , ama buna takılmayın çünkü savaş sahneleri mükemmeldir, izledikçe izleyesiniz gelir.6/10                                                       SUPERNATURAL
Dizi korku ağırlıklıdır . Dizi Dean Winchester Sam Winchester  kardeşlerin babalarının kayıp olmasından sonra tekrar bir araya gelir Sam'ın bıraktığı avcılığa geri dönmesiyle başlar. 

Sam nişanlısının yaratıklar tarafından öldürüldüğünü görünce tekrar avcılığı başlar.

Dizi boyunca iki kardeişn başında bir çok şey geçer. 
5/10                                                              PRİSON BREAK

Başkan Yardımcısı'nın kardeşini öldürmekle suçlanan ağabeyini kurtarmaya çalışan bir kardeşin hikayesidir.Bunun için tüm yasal yolları dener fakat başarılı olamaz.

 Yasa dışı yol olan ağabeyini hapisten kaçırmak için süper bir kaçış planı hazırlar ve bunu vücuduna işler. Sahte bir soygun düzenleyip planın ilk aşamasını devreye sokar.

Tabiki herşey planladığı gibi gitmez , aşık olur. Müdürden ve doktardan yardım alır. Fakat onu çok fazlasıyla zorlayan bir gardiyan Brad vardır. 

Zekice yazılmış bu dizi çok iyi kurgulanmış ve izlenmeyi hakediyor.
4/10                                                          THE WALKING DEAD
Başlarda nefret ettiğim ama izledikçe izleyesim gelen bir dizi . Bulaşıcı bir beyinsel hastalığın tüm dünyaya yayılmasıyla zombiler ortaya çıkar.

Zombilere yaşayan ölüler olarak hitap edilmektedir. 

Küçük bir grubun zombilere karşı verdiği yaşam mücadeselini konu alan The Walkıng Dead dünyada büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

3/10                                                                       KANIT

Müthiş kurgulanmış cinayetler ve onları çözmeye çalışan Başkomiser Orhan ve Komiser Selim.

Dizide adli tıp fazlasıyla ön planladadır ve ne kadar ilerdiğini her bölümde bize gösterir. Prof. Dr. Sevil Atasoy Adli Tıpla ilgili bizi sürekli aydınlatır. İzlenen yolu ve ulaşılacak sonuca yönelik şeylerden bahseder. '' hiçbir cinayet kusursuz değildir '' . 

Dexterla benzerliği bulunan ama daha farklı çekilmiş bu dizi fazlasıyla zeka açıcıdır. Ama bunları gerçek hayatta denemeyin derim . 


2/10                                                       SHERLOK


Britanya televizyon dizisidir. Dizi romandan farklıdır , 2010 yıllarında geçer.

Sherlok'un kredi kartları telefonu ve laptopu var , metroya biniyor otomobil kullanıyor. 

Dr. Watson ise bir bloğa yazıyor .

Sherlok müthiş dehasını sıkılmamak için kullanıp sır perdelerini aralarken atıldığı tehlikelerle dolu yaşamını içeren dizide ona Dr. Watson eşlik ediyor.Filmdeki gibi bir köpeği yok ama daha komik şeyler var. 

İzlemekten her zaman keyif aldığım zeka dolu bu diziyi izlemenizi şiddetle tavsiye eder , iyi seyirler dilerim.1/10                                                        GAME OF THRONES

Game of Thrones müthiş bir dizidir. Özellikle ejderhalardan sonra sıradışı olmuştur. 

Herşey sadece bir taht içindir ve bu taht milyonlarca ölüme neden olmuştur, olmayada devam edecektir .Dizide bir çok karakter vardır . İyiler kötü kötüler iyi olur , çoğusu ise karakter değiştiremeden ölür . Krallık yolunda bir çok kişinin hak iddia etmesi büyük savaşlara neden olur ve her zaman ki gibi suçsuzlar ölür .

Game of Thrones öyle bir dizidir ki başayan bırakamaz bir bölüm daha izler , daha sonra bir bölüm daha ve bi bölümde çok sempatik gelen adam 5 bölüm sonra en nefret ettiğiniz adam olabilir (reek). 

Dizi bir çok alana yayılmış topluluklardan devam eder. Her yerin ayrı konusu ama aynı amacı vardır. Bütün oyunlar bütün savaşlar 7 krallık içindir. Dizide çok kişi oynamaktadır fakat ana karakterlerde vardır. Türk Sibel Kekili de oynamıştır ve ihanet sonucu cüce tarafından hüzünlü bir şekilde öldürülmüştür. 

Spartacüsten sonra bu diziyede aynısını söyleyeceğim , bu diziyi izlemeyen çok şey kaçırır.İzlemenizi şidddetle tavsiye eder iyi seyirler dilerim
0 yorum:

-->