DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ASKERİ TİMLERİ

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ASKERİ TİMLERİ 

Dünyanın en güçlü ve tehlikeli askeri timleri sıralandı. Türkiyeden Borda Bereliler'de listede yer aldı. Türkiye'nin en güçlü askeri birliği olarak bilinen Bordo Bereliler dünyayıda korkutmayı başarmış görünüyor.

Dünyanın en güçlü askeri birlikleri sıralamamısında özellikle birliklere verilen eğitim ön plana alınmıştır. Bakalım Bordo Bereliler dünyanın en güçlü askeri timleri sıralamasında kaçıncı sıradaymış ?
10) GIGN – Fransa

Fransız Ulusal Jandarma Önleme Birimi 1972 Münih Olimpiyatları'nda yaşanan olaylardan sonra ortaya çıktı.
 GIGN – Fransa


9) SSG – Pakistan

Pakistan Özel Kuvvetler Birimi. İngiliz SAS ve ABD özel kuvvetlerini örnek alarak 1956'da kurulan birimin kaç kişiden oluştuğu sır gibi saklanıyor.
SSG - Pakistan


                       
8) Sayeret Matkal – İsrail

İsrail özel kuvvetler birliği israil toprakları dışında keşif, terörle mücadele, rehine kurtarma konularında uzmanlaşmıştır.

Sayeret Matkal – İsrail


                                 
7) EKO-Cobra - Avusturya

Avusturya özel hareket birimi 1972 Münih Olimpiyatları'nda meydana gelen İsrailli sporcuların rehin alınması olayından sonra kuruldu.
EKO-Cobra - Avusturya

                                  
6) Delta Force - ABD

Terörle mücadele alanında uzmanlaşan Delta Force ekibi ABD'nin en özel birliklerinden birisidir. 1977 yılında kurulan ekip Yeşil Bereliler veya Rangers gibi isimler almaktadır. Birleşmiş Devletler'in iki birincil anti-terörist biriminden biridir.

Delta Force - ABD
   

   5) JTF2 - Kanada

1993 yılında bir kaç yüz kişilik bir ekipken 2001'de 11 Eylül saldırılarından sonra genişletilmiş ve eleman sayısı arttırılmıştır.

JTF2 - Kanada
 

 4) Alpha Group – Rusya

Diğer adıyla "Spetsnaz" Rus (önceden Sovyet) özel kuvvetleri verilen genel addır. Rusçada "özel amaçlı birlik" anlamına gelir. Spetsnaz, Rus ordusu tarafından barış ve savaş zamanında keşif ve özel görevleri gerçekleştirmesi için kurulmuştur. Ekipmanları sıradan piyadelerden çok üstündür. Spetsnaz timleri 1979 yılında KGB'den aldıkları emirle Afganistan başkanı Hafizullah Amin'e başarılı bir suikast düzenlemişlerdir.

Alpha Group – Rusya


3) Navy SEALs – ABD

Navy SEAL'ın 2700 civarında üyesi olduğu tahmin ediliyor. Tüm üyeleri erkek olan SEAL'ların anlamı kara, deniz ve hava sözcüklerinin ingilizce baş harflerinin birleşmesiyle oluşuyor.

Navy SEALs – ABD


    
2) SAS – Büyük Britanya

1941 yılında kurulan Special Air Service (SAS), İkinci Dünya Savaşı, Malaya Tehlikesi, Endonezya-Malezya çatışmaları, Kuzey İrlanda Sorunu, Falkland Savaşı, Irak Savaşı ve Afganistan Savaşı'nda görev yapmışlardır. Ayrıca keskin nişancı ekibi vardır ve bu ekip gizli saldırılarıyla ünlüdür.

SAS – Büyük Britanya
 
1) Bordo Bereliler - Türkiye

Özel Kuvvetler Komutanlığı ya da halk arasındaki adıyla Bordo Bereliler ve eski adıyla Özel Harp Dairesi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin değişik sınıf ve rütbelerdeki subay, astsubay ve uzman erbaşlardan oluşan, iç ve dış tehditlerin bertaraf edilmesine karşı her türlü arazi ve iklim şartlarında görev yapabilecek nitelikte üst düzey eğitime tabi tutularak yetiştirilmiş özel askerlere verilen isimdir.

Bordo Bereliler - Türkiye
Türkiye'nin en büyük gücü olan Bordo Bereliler dünyanında en çok korktuğu ve en güçlü askeri timi konumunda. Yeni içerikler için Bilinmeyenibilin.com adresini takip etmeyi unutmayın.

0 yorum:

-->