En Çok Para Kazanan Türk Youtuberlar

En Çok Para Kazanan Türk Youtuberlar


Youtubedan en çok para kazanan Türk youtuberları araştırdık. Bu sonuçları kendi kafamdan atmadım bizzat bende youtuber olduğum için hem kendi yaşadıklarım hemde bildiklerimle size Türkiye'nin en çok para kazanan youtuberlarını listeleyeceğim. Arkadaşlar ben youtubeden yaklaşık 2.000 ₺ para kazandım.
Kanalımın ismi HHYB-Her Hafta Yeni Bilgi. Fakat bu kanala google ile yaşadığım sorun nedeni ile devam etmeme kararı aldım ve şimdide gördüğünüz gibi bu site ile uğraşmaktayım.

Şimdi arkadaşlar öncelikle youtubedan para kazananma işi biraz zor. Baya bir emek harcamanız gerek ve youtuberların kazandıkları para kesinlikle sonuna kadar haklarıdır. Hatta Türk youtuberlar avrupa ve amerikaya göre en az 10 kat daha az kazanıyorlar. Neyse lafı fazla uzatmadan Social Blade verilerine göre ve kendi bilgilerim dahilinde;

Haa bu arada arkadaşlar belirtmeden geçmeyeyim. Youtube kanalınızı geliştirmek için izlenme, abone, videolarınızın kalitesi, videoda kullandığınız introlar, kanalınızın kapak ve profil fotoğrafı çok önemlidir. Bütün bunları kendiniz yapamıyorsanız sadece on sitesini ziyaret ederek buradan youtube kanalınız için dediğim işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sadece on sitesine BURAYA TIKLAYARAK gidebilirsiniz.

Sadece on: www.sadeceon.com/youtube

Türkiyenin En Çok Para Kazanan Youtuberları;
24. " SESE GEL " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Sese gel kanalı kanalı ne kadar kazanıyor ? Sese gel kanalı ;
Aylık ortalama 1.500 $ kazanmakta fakat bu değişmekte bazen 2.000 $ hatta 2.500 $ bile çıkabilmekte. Sese gel kanalı bu verilere göre yıllık ortalama 20.000 $ ile 30.000 $ dolar arası kazanmakta.


23. " Merak Tüneli " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Merak Tüneli kanalı ne kadar kazanıyor ? Merak Tüneli ;
Aylık ortalama 1.700 $ kazanmakta. bu rakam 3.000 $'a kadar çıkabiliyor. Merak Tüneli yıllık ortalama olarak 20.000$ - 30.000$ kazanabilmektedir. Fakat henüz merak tüneli kanalının 1 yılı dolmadığından bunu söylemek biraz erken.

22- " Murat Abi GF " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Geçen yılların en iyi youtuberlarından olan Murat Abi Gf popüleritesini korusa da, son zamanlarda video atmaması ve videoları düzenli olarak atmamasından dolayı büyük bir düşüşte. Öyle ki bir dönemin en iyi 3 youtuberlarından birisi olarak gösteriliyordu kendileri. Tüm bunlara rağmen Murat abi gf ne kadar kazanıyor ? ;
Murat Abi Gf kanalı aylık ortalama olarak 2.000 $ kazanmakta. Yılda ise 20.000 ila 30.000 $ arası değişmekte.

21." FG Mervan " kanalı ne kadar kazanıyor ?


FG Mervan kanalı ne kadar kazanıyor ? FG Mervan'ı genelde Enes baturla beraber çektikleri GTA V videolarıyla tanıyoruz.
FG Mervan kanalı aylık ortalama 2.000 $ dolar kazanmakta. FG Mervan kanalının yıllık olarak kazancı ise 30.000 $ dolara kadar çıkmakta.


20." Batuhan Çelik " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Batuhan Çelik kanalı ne kadar kazanıyor ? 
Batuhan çelik aylık olarak ortalama 2.000 $ yıllık ise 35.000 $' a kadar kazanmakta.

19. " Ya Meraktan " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Ya Meraktan kanalı ne kadar kazanıyor ? 
Henüz yeni sayılabilecek bir kanal olmasına rağmen özellikle yayına başladığı ilk 3 ayda çok iyi videolar çekerek yükselen Ya meraktan kanalı, Aylık olarak ortalama 2.200 $ yıllık ise 40.000 $' a kadar kazanıyor.

BONUS - ClixSenseClixSense anket doldurarak para kazandıran güvenilir bir sistemdir. Sisteme üye olarak 10 dolar hediye kazanabilirsiniz. Daha sonra ise günde 2 anket doldurarak aylık 800 TL kazanabilirsiniz.


ClixSense Hediye 10 Dolar Kazanmak İçin Tıkla ÜYE OL

ClixSense Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın.


18. " Garbarius " ne kadar kazanıyor ?


Garbarius kanalı ne kadar kazanıyor ?
Garbarius kanalı aylık ortalama 2.000 $ para kazanmakta. Özellikle son aylarda yükselişe geçen Garbarius kanalına bilinmeyenibilin olarak başarılarının devamını dileriz. Bu verilere göre böyle devam ederse yılda ortalama 30.000 $ gibi bir para kazanabilir.

17. " Sarp Atilla " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Sarp Atilla kanalı ne kadar kazanıyor ?
Sarp atilla kanalıda özellikle son aylarda izlenmelerini artıran bir kanal. o yüzden son 1-2 ayda kazancı neredeyse 2 katına çıktı diyebiliriz. Bu performansını devam ettirirse kazancıda giderek artacaktır. Sart Atilla aylık olarak ortalama, 2.400 $ yılda ise böyle devam ederse 30.000 $ kazanabilir.

16. " Ruhi Çenet Videoları " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Ruhi Çenet kanalı ne kadar kazanıyor ?
Türkiye'de bilgi, korku ve gizem denilince akla gelen ilk isim olan Ruhi Çenet youtube kariyerine en eski başlayanlardan birisi. zamanla kendisini geliştirerek alanında en iyisi olan Ruhi Çenet aylık ortalama 3.000 $ yılda ise 40.000$ kadar kazanabiliyor.

15. " Minecraft Evi " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Minecraft Evi kanalı ne kadar kazanıyor ?
Minecraft Evi aylık ortalama 3.250 $ yılda ise bu rakam 45.000 $ civarına çıkabilir.


14. " Oyuncak Abi " kanalı ne kada kazanıyor ?


Oyuncak abi kanalı ne kadar kazanıyor ? 
Çocuk youtube izleyicileri ekrana kitleyen oyuncak abi kanalı aylık ortalama 3.500 $ yılda ise 45.000$ kadar kazanabiliyor.

13. " Ekin Soyak " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Ekin Soyak ne kadar kazanıyor ?
Önceleri Vivox Tv adlı şaka kanalında, Türkiyede yapılmamış olan şaka videoları çeken Ekin Soyak hızla yükseldi. Daha sonra kendine özgü Ekin Soyak olarak yeni bir kanal açtı. Daha sonra youtube ortamında başka youtuber arkadaşlarıyla kavgası sonucu takipçileri ile arası açılan Ekin şimdilerde olayın izlerini yavaş yavaş atmışa benziyor.
Ekin Soyak Aylık olarak 3.600 $ yıllık ise 45.000 $ kazanmakta.

12. " NDNG Baturay " kanalı ne kadar kazanıyor ?


NDNG Baturay kanalı ne kadar kazanıyor ?
NDNG Baturay hızla büyümekte. Dolayısıyla kazancıda son zamanlarda artmaya başlamaktadır.
NDNG Baturay kanalı aylık 3.700$ yıllık ise 47.000$ kazanabilmekte.

11. " Ahmet Aga " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Ahmet Aga kanalı ne kadar kazanıyor ?
Ahmet Aga sürekli istikrarlı bir şekilde büyümekte. Aylık 3.900 $ yıllık ise 48.000 $ kazanıyor.

10. " Han Kanal " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Han kanal ne kadar kazanıyor ?
Han kanal aylık 3.900$ yılda ise bu rakam 48.000 $ olabiliyor.

9." Orkun Işıtmak " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Orkun ışıtmak kanalı ne kadar kazanıyor ?
Orkun ışıtmak Türkiye'nin ilk youtuberlerinden diyebiliriz. önceleri oyun videoları çekerken şimdilerde komik videolar ve vloglar çekmeye başladı. Orkun ışıtmak aylık olarak 4.500 $ yıllık ise 55.000 $ kazanabilmekte.

8. "Furkan Yaman HD " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Furkan yaman HD kanalı ne kadar kazanıyor ?
Furkan Yaman gerçekten çok hızlı büyüyen youtuberlardan birisi. kendisi daha 1 yıl bile olmadan 350.00 aboneyi geçti. Azimli bir youutber olan Furkan yaman son yıllarda kazancıda artmakta.
Furkan Yaman'ın son zamanlardaki kazancı aylık 5.500 $ civarı kazandığını düşünüyorum. Fakat bu kazancı son zamanlarda arttığı için tam olarak her ay 5.500 $ kazandığını söyleyemeyiz. Yıllık ise böyle devam ederse 60.000$ kazanabilir.

5. "Oyuncak Avı TV" kanalı ne kadar kazanıyor ?


Oyuncak Avı TV kanalı ne kadar kazanıyor ?
Oyuncak Avı TV kanalı aylık 5.500 $ yıllık ise 60.000 $ kazanabiliyor.

4. " Burak Oyunda " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Burak Oyunda kanalı ne kadar kazanıyor ?
Burak Oyunda kanalı Türkiyenin ilk Gamer kanallarından birisi ve şuanda Türkiye'nin en fazla aboneye sahip olan bireysel youtube kanalı. Abone sayısı 2 milyonun üzerinde. Burak oyunda emeğinin karşılığını almış gibi görünüyor. 
Burak'ın aylık kazancı 6.800$ civarında. Yılda ise bu rakam 70.000 $ olabiliyor.

3.  "Oyun Delisi" kanalı ne kadar kazanıyor ?


Oyun Delisi kanalı ne kadar kazanıyor ?
Oyun delisi kanalı tam anlamı ile bireysel olmasa da kanal yönetimi sadece Taner'de olduğu için bu katagoriye dahil ettik ve sıralamada 3. sırada yer almakta. Oyun Delisi Türkiyede 100.000 aboneye çıkan ilk youtube kanalı konumunda. Tabi bunun Media Craft ekibinin büyük bir etkisi var fakat Taner'de bu rekoru hak etmiyor değil.
Oyun Delisi kanalı aylık 7.200 $ yıllık ise 85.000 $ kazanmakta.

2. " Oyun Portal " kanalı ne kadar kazanıyor ?


Oyun Portal kanalı aylık ne kadar kazanıyor ?
Taklacılar topluluğu Oyun Portal kanalı aylık 9.000 $ yıllık ise 110.000 $ kazanmakta. Çok istikrarlı ve sürekli yükselişte olan Oyun Portal kanalının bu kazançları elde etmesi şans değil.

1. " NDNG - Enes Batur " Kanalı ne kadar kazanıyor ?


NDNG Enes Batur kanalı ne kadar kazanıyor ?

Çoğumuzun tahmin ettiği gibi ilk sırada Enes Batur var. Videosunu atar atmaz 1 günde ortalama 500.00 izlenen bir kişinin ilk sırada olmaması saçma olurdu. Gerçekten çok hızlı büyüyen bir kanal oldu. Enes Batur şuanda Türkiye'de en çok izlenen bireysel youtube kanalı. Türkiye geneli ise 3. sırada yer alıyor.
NDNG Enes Batur Aylık 19.000 $ yıllık ise 200.000 $ kazanmakta.


Not: Bu veriler kendi bireysel deneyimlerim ve araştırmalarım sonucu aşşağı yukarı doğru olan bilgilerdir. Kazançlar belkide çok az bir oranda artıp azalabilir fakat ortalama olarak böyledir. Bu arada kimsenin kazancına karışamayız. Çok kazanıyorlar yada az kazanıyorlar diye laf atmayalım. Okadar kolaysa gidip siz yapın arkadaşlar. Diğer yayınlarımızı takip edebilirsiniz.2 yorum:

 1. EN SEVDIYIM YOUTUBERLAR;
  1.RUHİ ÇENET
  2.ORKUN ISITMAK
  3.ENES BATUR
  5.MURAT ENGIN EKIN
  6.KOCAKARI ANSIKLOPEDISI_VOLKAN/MELIS
  7.MERYEM CAN
  8.IDIL TATARI
  9.AGIR MIMAR
  10.BATURAY YANAR
  11.pratik bilgiler
  12.Yap yap

  YanıtlaSil
 2. Evakury kanalini da unutmayin o da daha senesini doldurmadi 3 haftalik ama saglam geliyor

  YanıtlaSil

-->