DÜNYANIN EN PAHALI 5 ARABASI

                          DÜNYANIN EN PAHALI 5 ARABASIHepimiz olmasa da çoğumuz araba sahibi olmak isteriz. Arabalar her geçen gün artıyor , güzelleşiyor ve bizim isteğimizi artırmaya devam ediyor. Araba sektörü o kadar gelişti ki araba denince akla birden çok marka geliyor . Hepsi de iyi birer araba markası . Araba sektöründe kalabilmek için firmalar arabalarını her yıl yeniliyor yeni özellikler koyuyor ve yepyeni bir araba piyasaya sürüyor. 

Araba markaları , araba çeşitler , araba modifiyeleri , araba eşyaları derken araba sektörü bir hayli büyümüş durumda. Peki araba sektöründe her fiyattan araba var . Bizim sahip olmak istediklerimiz yüksek fiyatta olabilir . Ama öyle bir liste hazırladık ki bu arabaların fiyatlarını görünce kendi istediğiniz arabaya belki de o kadar da pahalı değilmiş diyeceksiniz .

Karşınızda dünyanın en pahalı 5 arabası .


5 - KOENİGSEGG  AGERA  R  - 1.75 MİLYON $2011 yılında üretilmiş bir spor arabadır .Agera'nın anlamı harekete geçmektir . 0 - 100 km arasını 8     km de alan bu araba 1400 beygir güce sahip bir canavar konumunda. 4 - PAGANİ ZONDA CİNQUE ROADSTER - 1.90 MİLYON $


İtalyan üretici Pagani tarafından üretilmiştir. Bu arabanın tasarımcısı eski F1 şampiyonu olan Juan      Manuel Fangio ' dur . Bu yüzden arabanın ilk ismide Fangio F1'dir.                          3 - LAMBORGHİNİ REVENTON  - 2 MİLYON $
               0 -100 KM arasını 3.2 saniyede alan bu arabadan toplam 21 tane üretilmiştir .


        2 - BUGATTİ VEYRON 16.4  GRAND SPORT VİTESSE - 2.5 MİLYON $     Firmanın iddasına göre aynı zamanda dünyanın en hızlı arabasıdır . Hızı 408 km dir .                        1  - LAMBORGHİNİ VENENO ROADSTER  - 4. 5 MİLYON $                   Üretim sayısı sadece 9 dur . Dünyanın en pahalı ve en lüks arabası olma niteliğine sahiptir . 
0 yorum:

-->