Herkesin Severek Oynadığı En iyi 10 Online Oyun

En İyi 10 Online Oyun


Bu içeriğimiz de günümüzün en iyi 10 online oyunlarını derledik. En iyi ve en güzel oyunları seçerken; Grafiklerini, oynanışını, mekaniklerini, oyun hazzını ve tabi ki oyunun popülaritesini ön planda tutarak sıraladık. En iyi grafiklere sahip oyunlardan en fazla oynan oyununa kadar her şeyi analiz ettik ve karşımıza bu liste çıktı.

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte oyun sektöründe de büyük bir gelişim görmekteyiz. Oyun şirketleri en iyi oyunu çıkarabilmek için birbirleri ile yarışıyor. Bizde tamamen kendi tercihimize göre en iyi 10 online oyunu seçtik. Seçimlerimizde oyunun göz alıcılığı, grafikleri ve oynanış rahatlığını ön planda tuttuk. Eee tabi oyunun popülaritesi de en iyi online oyunu seçerken dikkat ettiğimiz konulardan birisiydi.

İşte 2016 yılının en güncel en iyi 10 online oyunu:

10) Hearth Stone


En iyi oyunlar listemizde 10. sırasında sizi kartların lordu yapan Hearth Stone yer alıyor. Hem popüleritesi hemde bu tür oyunların açık ara en iyisi olması nedeni ile listemize 10. sıradan girmeyi başarıyor.

9) World of Tanks


En iyi online oyunlar listemizin 9. sırasında World of Tanks yer alıyor. Tanklarla savaş yapmak epeyce bir ilginç olması bir yana oyunun grafik kalitesi ve atmosferinin oldukça iyi olması ve oyunu oynayanlardan neredeyse tam not alması sebebiyle listemizin 9. sırasında World of Tanks yer alıyor.

8) Tom Clancy's: Ghost Recon Phantoms


Tom Clancy's ilk çıktığından bu yana grafik kalitesi, efektleri ve oynanışı ile FPS severlerin adeta başını döndürmüştü. Bilim kurgu temasıyla işlenen FPS oyunu Tom Clancy's oyuncular tarafından beklenildiği ilgiyi görmese de listemizin 8. sırasında kendisine yer bulmayı başarıyor.

7) Tera Online


Tera Online, MMORPG severlerin belkide en fazla seveceği türden bir oyundur. Geniş karakter yapılandırmasından tutun karakterin ilerki zamanlardaki özgürce savaşmasına, yeteneklerine ve görünümüne kadar her şeyin çok detaylı ve bir okadar da grafikleri ile çağın çok ilerisindeymiş gibi görünse de oyunun boyutunun çok fazla oluşu oyun için oldukça büyük bir problem oldu. Fakat böyle bir oyunun boyutu okadar büyük olmalı çünkü görüntü kalitesi,çevre yapısı,karakterler,yetenekler gerçekten harika. Fakat yüksek boyutu nedeni ile büyük bir eksisi olduğu için listemizin 7. sırasında kendisine yer buluyor.

6) World Of Warcraft


Evet, en iyi online oyunlar listemizin 6. sırasında büyük bir efsane var World of Warcraft. Oyun şimdiye kadar pek çok rekor kırdı ve halen daha milyonlarca üyesi bulunuyor. Oyun ücretli olmasına rağmen dünya üzerinden bir dönem 1 milyardan fazla abonesi vardı. Hatta oyun bir dönem okadar popülerdi ki 2014 yılında oyuna özel bir film bile yapılmaya başlandı ve 2016 yılında da film vizyona girdi. Şuan World of Warcraft oyunu halen daha en fazla aboneye sahip oyunu olmasına rağmen popüleritesi düşmeye başladı. Fakat bu efsane oyunu kimse kolay kolay unutamaz.

5) Pes 2016 my Club


Listemizin 5. sırasında daha 2 ay önce Pes 2016'nn ek paketi halinde bulunan pes 2016 oyunu artık ayrılarak tamamen ücretsiz bir şekilde ayrı bir oyun oldu. Pes severler için bu durum garip karşılansa da futbol oyunlarını severler için Pes 2016 myClub oyunu kendi katagorisine göre fazlasıyla iyi. Futbol oyunları severlerin kesinlikle denemesi gerekiyor.

4) Overwatch


Overwatch daha mayıs 2016 yılında çıkmasına rağmen belkide oyun dünyasının görmediği bir ilgiyi bir anda gördü. Oyun son dönemlerde çok popüler ve dünya genelinde oyun daha yeni olmasına rağmen E-spor turnuvaları bile başladı. Overwatch grafik yapısı ve oynanışının da kolay olması nedeni ile herkes tarafından sevilen bir oyun. Bu durumlarda en iyi online oyunlar listemizde overwatch'ın 4. olmasına yetti.

3) Dota 2


Sonunda listenin ilk 3 lüsüne geldik. ,3. sırada moba türünün en popüler oyunları arasında olan Dota 2 oyunu var. E-spor'daki popüleritesi bile listemizde 3. sırada yer bulmasına yetecek olan Dota 2 gördüğü ilgiyi sonuna kadar hak ediyor.

2) Counter Strike: Global Offensive


FPS oyunlarının en ünlülerinden olan Counter Strike ülkemizdeki popüleritesi, göz alıcı grafikleri ve oynanış rahatlığı ile popüleritesinin de yüksekliği bile listemizde 2. sırada olmasına yetiyor. Ülkemizde ki FPS severlerin %70'inden fazlası açık ara Counter Strike'ın en iyi fps oyunu oldğunu söylemektedir. Oyunun E-spordaki popüleritesi de en iyi oyunlar listesinde CS:Go'yu 2. sırada yapmaya yetiyor.

1) League of LegendsGeldik en iyi oyunlar listemizin 1. sırasına. League of Legends diğer adıyla LOL. Bu oyunu ülkemizde duymayan kalmamıştır. Ülkemizin açık ara en fazla oynanan oyunu da olan league of legends oyunu gördüğü ilgiyi fazlasıyla hakediyor. Sadece moba oyunları olarak değil genel anlamda oyun dendiği zaman ilk akla gelen oyunlardan biriside kesinikle Loldür. Bu oyunu anlatmaya gerek yok zaten ya oynuyosunuzdur yada arkadaşınız size yeterince bu oyunu anlatmıştır :)

En iyi 10 online oyunu derledik. Umarım beğenmişsinizdir. Katıldığınız veya katılmadığınız yerler varsa lütfen yorum kısmında belirtirseniz seviniriz. Takipte kalın.0 yorum:

-->