EN ÜNLÜ SİHİRBAZLAR HAKKINDA BİLGİLER

             EN ÜNLÜ SİHİRBAZLAR HAKKINDA BİLGİLERSihirbazlar her zaman gizemli ve sakin olmuşlardır. Sihirbazların en önemli özelliklerinden biridir hatta gizemli durmaları ve gizemli hareket etmeleri. Sihirbazlar gerek saç şekilleriyle gerek giyimleriyle olsun her zaman büyük bir gizem barındırırlar.Sihirbazlar çetesi filmi ile birlikte daha da ilgi gören sihirbazlık artık çok yaygınlaştı. Bazen gizemli bazen korkutucu olan sihirbazlar hakkında bir yazı hazırlamak istedik . Sihirbazlara ve gösterilerine olan büyük ilginin nedenlerini ve bu işe sihirbazlığa nasıl başladıklarına dair bilgiler sizlerle. İşte karşınızda en ünlü sihirbazlar hakkında önemli bilgiler . 


                                                  AREF GHAFOURİ  

Aref Ghafouri bir çok türkün yakından tanıdığı bir sihirbazdır. Son zamanlarda sihirbazlıkta Türkiye'de ve dünyada idol haline gelmiş bir isimdir . Yetenek sizsiniz yarışmasıyla birlikte tanında Aref Ghafouri yaptığı inanılmaz gösterileriyle kısa zamanda büyük bir üne kavuşmuştur . Sihirbazlık gösterilerine yeni bir boyut kazandıran Aref sihirbazlık seviyesini bir üst basamağa çıkarmayı başarmıştır.

18 Aralık 1989 İran doğumludur . Aref'in yaptığı sihirbazlık gösterileri diğer sihirbazlardan farklıdır . Çok değişik sihirbazlık gösterilerine imza atan Aref değişik stiliyle dikkat çekmeyi başarmıştır. Aref de diğer sihirbazlar gibi ruhunu şeytana satanlardandır . Aref aynı Amerikalı sihirbaz Chriss Angel'ın büyük hayranıdır . 

Sihirbazlıkta farklı bir çıtaya yükselen Aref sayısal lotoyu 3 kez tutturunca sayısal lotu idaresi ona bu oyunu oynamayı yasakladı . Aref'in yetenek sizsiniz yarışmasında ki gösterilerini bizzat izlemiş biri olarak çok şaşırdığımı ve hayretler içinde bu büyük sihirbazlık gösterilerini izlediğimi söyleyebilirim . Sihirbazlıkta o kadar ustaydı ki bazı hareketlerini açıklamaya hayal gücüm bile yetmiyordu .Bakalım Aref bizi şaşırtmaya devam edecek mi ?                                                     CHRİSS ANGEL19 Aralık 1967 yılında Amerika'da doğmuştur . Gerçek adı Christopher Sarantakos'tur . Aref gibi büyük bir sihirbaz Criss'in  büyük bir hayranıdır . Kendisi Yunan asıllı bir amerikan vatandaşıdır . Küçük yaşlardan beri 10'a yakın sanat dalıyla ilgilenmiş ve becerilerine yeni beceriler katmıştır . Sihirbazlıkta gelen ustalığıda burdan kaynaklanmaktadır . Sihirbazlık bir çok meziyet gerektirdiği için ve bu meziyetlerin birçoğunu barındırdığı için çok büyük bir sihirbaz olmayı başarmıştır. 


2004-2008 yılları arası yılın sihirbazı ödülünü alarak ilk defa arka arkaya yılın sihirbazı ödülünü alan ilk sihirbazdır . Bu onu dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sihirbazı olarak görmemize büyük bir nedendir . Çünkü bu olaydan sonra sihirbazlığa olan ilgi ve alaka yoğun olarak artmıştır


                                                                         DAVİD COPPERFİELD 

Sihirbazlar arasında en çok para kazanan kişi olan Davıd 16 Eylül 1956 da Amerika da dünyaya geldi . Yahudi ve Ukraynalı bir göçmen ailenin çocuğu olan Davıd sihirbazlıktan bir hayli para kazanmıştır . Bir derginin araştırmalarına göre 2003 yılında 57 milyon dolarlık yıllık kazancı ile  dünyadan en çok kazanan 10. ünlü olmayı başardı . 

Sihirbazlık denince akla gelen ilk isim olan David sihirbazlıkta en büyük bilet satan adam olmayı da başardı . Bir gösteride en çok bilet satarak Guinnes rekorlar kitabına girmeyi başardı . Aynı zamanda 21 kez de Emmy ödülü kazandı . 

16 yaşında New York üniversitesinde sihirbazlık eğitimleri vermeye başladı . 


0 yorum:

-->