İNSANLARDAN GİZLENEN İCATLAR

                          İNSANLARDAN GİZLENEN İCATLAR  
Dünyadan bir çok bilim adamı , mucit ve kaşif geçti . hiç şüphe yok ki hepsinin hayatımıza yaptığı katkı çok ama çok büyük . Bir kişini milyonlarca kişinin hayatını etkilemesi , kolaylaştırması ne mükemmel bir şey değil mi ? Keşke bende bir mucit veya bir kaşif en azından bilim adamı olabilseydim demek isterdim  ama 3. ihtimal zor görünüyor. 

İcat başlı başına büyük bir olaydır . Çünkü icat olmayan bir şeyi yapmak demektir . Hiç tasarlanmayan varlığı olmayan bir ürün , gereç yapmak demektir . İcat öyle büyük bir şeydir ki anlatmayla bitmez . Bu icatları yapanlar ise başka bir dünyadan gelmiş gibi . Çünkü bazıları çok bilinen bu örnek gibi Edison gibi icadını yapana kadar çok ama çok çalışmıştır . 

Bu insanlar hayatlarını diğer insanların hayatları için adamıştır . Bazılarının zeka seviyesi çok üstte bazılarının ise normaldir . Ama fark şu ki onlar zekalarının son hücresini bile insanlık için harcamış olmalarıdır . Bir çok buluş , icat keşif şu anda hayatımızı o kadar kolaylaştırıyor ki bunun için onlara teşekkür etmeye kalksak bitirene kadar 10 yıl geçmiş olurdu . 

Peki eskiden ve günümüzde hiç icat edilip de bunun insanlıktan saklandığı bir icat var mıdır sizce ? bence kesinlikle vardır hatta çok sayıdadır . Çünkü dünya sadece şimdi değil her zaman para çevresinde , güç çevresinde dönen bir dünyadır . Para ve güç ne derse o olur . Ve para ve güce karşı bir şey icat edilirse herhangi bir yeni buluş yapılırsa bu hemen engellenir ve insanlığın yararlanması önlenir .

Çok parası olan zenginlerin daha çok parası olduğu için belki binlerce insan ölüyor . Yeni bir ilaç bulundu belki ama eskileri satılsın diye piyasaya sürdürülmüyor . Yeni bir hastalık yenme yöntemi çıktı belki ama ilaçla satılsın diye açıklanmıyor . Su ile çalışan arabalar üretiliyor  sürekli ama serti üretim daha yeni yeni başladı . Çünkü petrol zenginleri buna karşı gibi bir çok örnek sayabiliriz . 

Şimdi isterseniz sizin için bu konuda yaptığım araştırmayı bilgilerinize sunayım . İşte insanlıktan gizlenen icatların bazıları . 


                                                            EV1 PROJESİ GM tarafından üretilen bir elektrikli araba serisi vardır . İlk seri üretimde 800 tane üretilmiştir . Fazlasıyla ilgi gören bu araç kısa zamanda büyük bir kitleye ulaştı . Ünü o kadar büyüdü ki benzinli arabaların yerini alması bile konuşuldu . 

Olay benzinli arabaları tehdit ettiği için üretildiği firma tarafından toplatılıp ezilmiştir . Ve bu büyük proje tarih olmuştur . Bu projede para ve güç konuştu ve insanlık yine zararlı çıktı . 


                                                                 XA PROJESİ 
Tüm kanser içeren maddelerden arındırılmış sigaralar yapılmıştır . Fakat diğer sigara firmaları ve tütün firmaları . Kendi satışları sekteye uğrar , eski sigaralar zararlı görünür diye engellemeye çalışmıştır . 

Bu sigaranın yapımı için uğraş verenler çok uğraşmıştır ama diğer firmalar çok ağır bastığı için yine proje iptal olmuş ve insanlar zararlı sigaraları içmeye mahkum bırakılmıştır. Gerçi hiç içmesen daha iyi ama yinede müptelası olan insanlar için kanserojen maddelerden kurtulmuş bir sigara kötünün iyisi olurdu .

                                        RİFE IŞINI - KANSERİN TEDAVİSİ
Rife ilk kez mikropları gören bilim adamıdır . Projesi ışınlarla kanseri iyileştirmekti ve başardğı düşünülüyor . Yaptığı bir ışın aletiyle bunu başarmış fakat bu büyük ilaç sektörüne sekte vuracağı için iptal edilmiştir . 

Rife yaptığı deneyde 300 fareye kanserli hücre vermiş ve kanser yapmıştı . Fakat daha sonra uyguladığı proje ile hepsini iyileştirmeyi başardı . Yani kanserin tedavisi buldu ama hala kanserden ölen milyonlaca insan var nedeni ise basit ilaçların satılma gayesi .

                                                        SU YAKAN ARABALAR 
Su ile çalışan arabalar da bulunmuştur . Fakat bulan mucit hemen buluşun ardından ölünce tüm zenginlerin bu olaya nasıl baktığı açıkça görülmüştür . Zehirlenerek öldürülen mucidin daha sonra aslında zehirlenerek değil yüksek tansiyondan öldüğü söylenmiştir . Tabi ki inanmadığımız ve ayarlanmış ölüm nedenidir. 

Bu mucidin yaptığı arabalar musluk suyu ile bile çalışıyordu ve çok ama çok az elektrik harcıyordu .
Mucit 2 kişi ile çıktığı bir iş yemeğinde beni zehirlediler diyerek ölmüştür . 


                                                    WARDENCLYFFE KULESİ 


Nicola Tesla  kablosuz elektrik ve bedava elektrik üzerinde çalışıyordu ama tüm çalışmaları durduruldu ve verilen bütçe kesildi . Nicola Tesla zamanının çok ötesinde bir bilim adamıydı , alternatif akımın mucidi olan Tesla haksızlık yapılan mucitlerin başında geliyor denebilir çünkü tüm ünününü Edison'a kaptırmıştır . 


Tüm planları ölümünden sonra ABD Hükümeti tarafından koruma altına altına alınmıştır . Şimdi bile ilerde ki zamanı anlatan filmlerde gördüğümüz ışın silahlarını kendi zamanında üretmeyi başarmıştır . Yıkıcı etkisi çok fazla olan icatlar yapan Tesla ' nın tüm bilgilerinin saklanma nedeni başka bir ülkenin eline geçerse çok tehlikeli aletler yapabilecek olmalarıdır.
0 yorum:

-->