DÜNYANIN EN İLGİNÇ 5 SPORU

DÜNYANIN EN İLGİNÇ 5 SPORU 
Ülkemizde spor denilince aklımıza futbol , basketbol , güreş gibi sporlar gelmektedir . Doğal olarak durum böyledir çünkü ülkemiz de en çok konuşulan , en çok tartışılan spor kanallarında bahsi geçen ve üstüne bahisler oynan spor dalları bunlardır . Fakat diğer ülkelerde o kadar değişik spor dalları vardır ki belki de bunları hiç duymadınız bile . Büyük ihtimalle ilk kez duyacağınız bu sporları sizin için araştırdık ve bilginize sunduk . Karşınızda dünyanın en ilginç 5 sporu . 


5 ) Eş TaşımaEş taşıma sporu günümüzde fazlasıyla yaygınlaşan bir spor dalıdır.  Erkekler eşlerini ters bir şekilde sırtlarına alırlar ve değişik engellerin olduğu platformu en hızlı şekilde bitirmeye çalışırlar . Taşınan kadınlar ise 18 yaş üstü , 50 kilo ver üzeri olma zorunluluğu bulunmaktadır . 


4 ) SUDA BOKSBu sporun mucidi bir fotoğraf firmasıdır . Her gün daha da ünlenen bu spor bir hayli ilginç ve alışılmışın dışındadır . Gerekli ortam sağlandığında 2 kişi karşı karşıya gelir ve maç başlar ama alınan veya verilen darbeler şiddetli olamayacağı için iki taraf da büyük bir zarar almaz . 


3 ) Yanardağ Sörfü Bu spor ilginç olmasının yana isminden de anlaşılacağı gibi tehlikelidir . Çünkü aktif yanardağda yapılmaktadır . Aktif yanardağdan aşağı doğru sörf yapan sporcular gerekli önlemleri fazlasıyla alırlar . Üstlerinde kendilerini koruyacak elbise ve gereçleri giydikten sonra aksiyon dolu bir spora hazır hale gelen sporcular bu spordan bir hayli memnundurlar . 


2 ) Yastık Savaşı
Aslında hepimizin yaptığı bir spordur . Spor olması kulağa farklı gelse de yastık savaşı artık bir spor olarak kabul görmektedir . Dünyanın önde gelen şehirlerinde festival tadında yastık savaşları düzenlenir ve yüzlerce insan yastıklarla birbirlerine saldırmaya başlar . 


1 ) Bataklık Futbolu
Son zamanlarda yine çok fazla ünlenen bir spordur . Kurallar şöyledir . Bir maç 13 dakikalık 2 devreden oluşmaktadır . Takımdaki oyuncu sayıları 6 dır . Toplam bataklık alanında 12 kişi mücadele etmektedir . Maçlarda komik anlar fazlasıyla yaşanır , sporcular çok ama çok zorlanmaktadır . Çamurla ve rakiple aynı anda mücadele etmek zorunda kalırlar . 0 yorum:

-->