DÜNYANIN EN İYİ 5 MESLEĞİ


DÜNYANIN EN İYİ 5 MESLEĞİ
Çoğu insanın tüm okul hayatı bir meslek bulabilmek ve geçimini sağlayabilmek içindir . Bunun içinde yıllarca okuyup yıllarca saçma sapan sınavlara girip boş bilgilerle kafamızı doldurmamız gerekmektedir . Şimdi sizler için olmak istediğimiz meslekler arasından en iyi 5 tanesini seçtik ve kısa bir araştırma yaptık . Karşınızda dünyanın en iyi 5 mesleği .5 ) Fizik Tedavi Uzmanı Son dönemde 70 - 80 bin arası yeni Fizik Tedavi Uzmanı işe başladı .


4 ) Kaydırak Müfettişi Tommy Lynch İsmindeki bir adamın yaptığı bu iş lüks otellerdeki su kayaklarının hızını yüksekliğini ve kalitesini kontrol etmek . Her otelde hem tatil yapıp hem de üstüne para kazanan bu adam yılda ortalama 70.000 $ kazanıyor .  


3 ) Yazılım Uzmanı 
Günümüzde iş alanı oldukça fazla olan ve her geçen gün artan bir meslektir . Hala daha çok fazla ihtiyaç açığı olan bu alan da ilerlemeniz çok daha kolay . Çünkü artık her şey bilgisayar ve İnternet üzerinden yürüyor .  


2 ) Diş Hekimi Diş sağlığı sektörü her geçen yıl büyümekte ve yeni hastaneler açılmaktadır . Çalışma şartı ve maddi getirisi açısından çok ama çok avantajlı bir meslek olan diş hekimlerinin asistanları bile bu listeye aday gösteriliyor . 


1 ) Ada Yöneticisi 
Ben Southall ismindeki bir adam bu adayı yönetmektedir . 3 yatak odalı ve havuzlu bir villada yaşamaktadır . 6 aylık özel sözleşme için 40.000 başvuru arasından seçilen Southall bir hayli şanslı gözüküyor . 6 aylık kazancı ise 100.000 $ dır .

0 yorum:

-->