DÜNYANIN EN PAHALI 5 AYAKKABISI


DÜNYANIN EN PAHALI 5 AYAKKABISI
Ayakkabı geçmişten günümüze gelene kadar bir çok aşamadan geçmiş ve bir hayli yol kat etmiştir . En başlarda çıplak ayak dolanan insanlar daha sonra ayakkabıya benzer sadece altlığı bulunan bir şey yapmıştı ve ayaklarına onu takıyordu . Gitgide bu ihtiyacın daha da artması gerektiğini düşünen bir kaç insan bunu daha da geliştirdi ve ayakkabı denen ayağımıza giydiğimiz eşya ortaya çıktı . En başlarda ihtiyaç bile duyulmayan bu ayakkabıları günümüzde düşük miktarlara da bulabilirsiniz yüksek miktarlara da . Fark genelde marka ve yapıldığı ürünlerin farkından kaynaklanır . Özel maddelerden yapılanlar tabi ki de bir hayli pahalıdır bu yüzden herkes özel yapım ayakkabı giyemez . 

Ayakkabılar artık olmazsa olmazlarımız olduğundan bu konuda sizler için araştırma yapmak istedik ve dünyanın en pahalı 5 ayakkabısını sizler için bulduk . Bu ayakkabıların fiyatlarını duyunca şaşırmanız gayet normal çünkü ilk duyduğumuzda biz de bir hayli şaşırdık . Karşınızda dünyanın en pahalı 5 ayakkabısı.1939 yılında çekilen Oz büyücüsü filminde Dorothy'nin giydiği bu ayakkabı 3 tek olarak üretilmiştir . Bir tanesi Amerika'da bir müzede sergilenmektedir . Çift olan diğer ayakkabı ise 615.000 $ karşılığında satılmıştır . 

Ayakkabının ipeksi altın deri toplukları vardır .Retro Rose ismini taşımaktadır . Ayakkabı da 100 karat ağırlığında elmastan üretilmiş bir de gül bulunmaktadır. Fiyatı ise 1.000.000 $ dır.


Külkedisi Stiletto adını taşıyan terlik görünümlü bu ayakkabının fiyatı tam tamına 2.000.000 $ dır. Ayakkabıda 100 karat ağırlığında 565 tane elmas bulunmaktadır . Rita Hayword isimli bu ayakkabının fiyatı 3.000.000 $ dır . Elmas , Safir ve Yakuttan oluşmaktadır . Oz büyücüsünde ki ayakkabı yine karşımıza çıkmaktadır . Fakat Bu ayakkabı tamamen yakutlarla süslenmiştir . Fiyatı ise 3.000.000 $ dır . 

0 yorum:

-->