GÜNLÜK HAYATTA YAPTIĞIMIZ BÜYÜK HATALAR


GÜNLÜK HAYATTA YAPTIĞIMIZ BÜYÜK HATALAR
Günlük hayatta bilerek veya bilmeyerek bir çok hata yaparız . Bunları bazen fark etsek bile üşendiğimizden dolayı yine de yapmaya devam ederiz . Peki bu hatalar nelerdir ? İşte bugün sizi bu konuda aydınlatacağız ve bu hataları minimuma indirmeniz için elimizden geleni yapacağız . 

Evde , okulda , iş yerinde kafeler de bilmeden yaptığımız ama sağlığımızı büyük ölçüde etkileyen bizi yavaş yavaş sona yaklaştıran hareketlerden uzak durmamız için yaptığımız bu çalışmayı baya bir araştırdık  . Sonunda sizler için işe yarar ve çoğunu bizim de yaptığımız büyük hataları bulduk . Şimdi de onları giderebilmek için sizlerle paylaşmaktayız . İşte karşınızda günlük hayatta yaptığımız büyük hatalar . 


Duş Almak

Bazılarımız her sabah duş alır ve gündelik işlerine o şekilde başlarlar . Bu temizlik için iyidir fakat her gün sıcak su ile duş almak cildi fazlasıyla kurutur ve erken yaşlanmaya neden olur .


Kalem Isırmak Daha çok öğrencilerin ve ofis çalışanlarının bilmeden yaptığı büyük bir hatadır . Ama bunu yapanlar bilmiyor ki her ısırık dişlerinin yapısını günden güne bozmakta ve şeklini hoş olmayan bir hale getirmektedir .  Su TüketimiVücut metabolizması için büyük öneme sahip olan suyu günde belirli miktarda tüketmeliyiz . Özellikle sporcular spordan önce ter kaybını dengelemek amaçlı bolca tüketmeli . Tabi çok fazla içmek zararlı fakat günde  2-3 litre arası tüketmek vücudunuzu zinde tutar ve metabolizmanızın iyi çalışmasını sağlar . 


Saç Kurutma MakinesiHepimizin kullandığı saç kurutma makinesi aslında bize zarar vermektedir . Yaydığı radyasyon sonucu bize verdiği zarar büyüktür . Saçlarımızı kuruttuktan sonra bazılarımızda baş ağrısı olur bunun nedeni saç kurutma makinesinden aldığımız radyasyondur . Klozet Kapağı
Klozet kapağı bir çok evde açık kalmaktadır . Bu da fazlasıyla büyük bir hatadır . Klozet kapağı açıkken içerideki mikroplar havaya karışarak sağlığımıza büyük ölçüde zarar vermektedir . Bu yüzden klozet kapağını kapalı tutmamız sağlımız için büyük bir yarar sağlayacaktır . 


Çorapla YatmakAyaklarımız vücudumuz için büyük bir öneme sahiptir . Ve eminim bunu sizde fark etmişsinizdir ki yatarken çorabınızı çıkardığınızda bir rahatlama gelir . Bunun nedeni vücuttaki hücrelerin gaz alışverişinin bir bölümü ayaktan yapılır . Beyin hücrelerine bile etki edebilen bu durumdan kaçınmanızı önerir ve çorapsız yatmanızı tavsiye ederiz . 


Limon ve Diş
Limon dişlerimizi beyazlatmak için de kullandığımız bir şeydir . Fakat bunu sürekli yaparsanız dişlerinizi tahriş eder ve ve aşındırmaya neden olur . 
0 yorum:

-->