TÜRKİYENİN EN TEHLİKELİ MESLEKLERİ

TÜRKİYENİN EN TEHLİKELİ MESLEKLERİ
Hepimizin bildiği üzere ülkemizde büyük bir işsizlik sorunu var. Genç nüfusun fazlalığından dolayı çoğu genç işsiz ve iş arıyor . Durum böyleyken bir de Suriyeliler gelince işsizlik oranları daha da artmaya devam ediyor . Peki bu kadar işsiz varken belli bir işi olanlar nasıl geçiniyor , nasıl yaşıyor veya geçinebiliyor mu ? yaşayabiliyor mu ? Çok ama çok tehlikeli olmakla birlikte tehlikeden bir hayli uzak meslekler de mevcut . Bazı mesleklerin iş başında ölüm oranları fazlasıyla göz korkutsa da işsiz sayısı bu kadar fazlayken çoğu kişi bu gibi sorunları göz ardı etmek zorunda kalıyor . Peki hangi meslekler çok tehlikeli ? İşte bugün sizler için bu araştırmayı yaptık ve ülkemizde ki en tehlikeli meslekleri sizler için toparladık . Karşınızda Türkiye'nin en tehlikeli meslekleri . Doğalgaz ve Petrol İşçileri
Ani gaz patlamaları veya büyük bir göçük olaylarını sık sık duyarız . İşte bu olaylar bu işçilerin başına gelmektedir.  Can kayıpları veya ağır yaralanmalara yol açan bu tehlikeli meslekte iş başındayken ölüm sayısı bir hayli fazladır . İş güvenliğinin en üst seviye olması gereken mesleklerdendir .


Maden İşçileri
Madenci dediğimizde hepimizin aklına yakın zamanda yaşanan Soma faciası gelmektedir . Madencilik son derece tehlikeli ve yine ölüm oranı bir hayli yüksek bir meslektir . Yerin metrelerce altında zor şartlar altında çalıştıkları yetmiyormuş gibi bir de can tehlikesi , o gün eve dönememe tehlikesi olduğunu bilerek çalışmak bir hayli güçtür . İş güvenliğinin maksimum seviyede olması gereken mesleklerdendir . 


Mezbahane İşçileri
Bu işçiler hayvanlardan çıkan değişik salgınlardan fazlasıyla etkilenirler . Hayvanlardan bulaşan hastalıklara yakalanma şansları çok yüksektir . Çünkü her türlü hayvanla içi içe çalışmaktadır ve bu hayvanların hepsi sağlıklı değildir .İtfaiye İşçileri 
Yangın olayları ülkemizde o kadar çok yaşanmaktadır ki her hafta mutlaka bir haber bültenin de karşımıza çıkmaktadır . Özellikle yaz aylarında ormanlarda oluşan büyük büyük yangınlar bir çok ağacı ve doğal ortamı yok etmiştir . Durum böyle olunca bu yangınları söndürme görevi bulunan itfaiye işçileri çok ama çok tehlikeli bir iş yapıp yangına yaklaşarak söndürmeye çalışmaktadırlar . Her an patlama veya daha tehlikeli bir olayla karşılaşma riski bulunan itfaiye işçileri en tehlikeli mesleklerden biridir .


Askerler Maalesef çok sık aldığımız bir haber de şehit haberleridir . Her duyduğumuzda içimizi parçalayan ama bir türlü çaresi bulunamayan bu işten milletçe bıkmış , usanmış durumdayız . Ölüm oranı en yüksek olan mesleklerden olan askerlik çok ama çok tehlikeli her an ölebileceğiniz bir meslektir . Aslında ülkemizde mesleği askerlik olmayan sadece Vatani görevi için askerde olan bir çok şehit verdik , ama genel olarak bu meslek ölüm oranının en yüksek olduğu meslektir  . 0 yorum:

-->