Albert Einstein Hakkında Bilinmeyen Bilgiler

Albert Einstein Hakkında Bilinmeyen Bilgiler 


Albert Einstein hepimizin bildiği , çalışmalarının bize ışık tuttuğu bir bilim adamıdır . Hakkında bir çok söylenti vardır . Gizli bir Alman ajanı olduğu bile iddia edilmiştir .

Karikatürlere bile konu olan ilginç saçları hepimizin ilgisini çekmektedir . Birçoğuna göre dünyanın en büyük dahilerinden olan Einstein bir çok yönüyle örnek alınası bir insandır . Hakkında çıkan dedikoduların bazıları doğru bazılarının ise gerçekle hiçbir alakası bulunmamaktadır . 

Fiziğe olan ilgisi ve yeteneği doğuştan gelen ve çok küçük yaşlarda fizikle ilgili yaşından büyük işlere imza atan biriydi . Bunu bulduğu formüllerle de hepimize ispatlamıştır . Peki bu nasıl oldu doğuştan nasıl oluyor ? derseniz cevabı tabi ki de üstün zekası . Bilim adamlarına göre beyninin büyük kısmını kullanabiliyordu . Bu da yaptığı işlere fazlasıyla yansıdı . 

Şimdi Albert Einstein hakkında bilinmeyen ve bazılarınızın ilk defa duyacağından emin olduğum bilgileri size sunmak isterim . 


albert einstein hakkında bilgilerKüçükken Başarısız Mıydı ?


Einstein çok küçük yaşlardan beri müthiş bir başarı örneği göstermiştir . Küçükken geri zekalı olduğuna dair söylentilerin tamamı yalandır . Dahilik doğuştan gelen bir olgudur der gibi çocukluktan beri fizik alanında tam bir dahidir . 10 yaşında iken Üniversite fiziğini öğrenen ve daha sonra kendini daha da geliştiren Einstein bu alanda yeni formüllere ve yeni bilgi uzaylarına imza atmıştır .Bazı konularda hala onun söylediğinin bir üst bilgisi bulunamamıştır . 


Beyni Çalındı Mı ?Einstein'in öldüğü hastanede beyninin çalındığına dair söylentiler vardır . Ve bunlar tamamen doğrudur . Beyin lobunun daha gelişmiş olmasını idda eden bilim adamları bizzat beyni incelemişlerdir . Einstein'in dahiliğini açıklayan en somut örneklerden biri de budur . Ayrıca Bilim Adamlarının bir başka iddiası da beyninin normal beyinlere oranla biraz daha büyük olduğudur .Nasıl Bir İnsandı ?


Einstein her zaman örnek bir insan olarak gösterilmiş ve bunu sonuna kadar hak etmiştir . Her zaman insan haklarını ağzına dolayan ve insan haklarını sonuna kadar savunan bir bilim adamıydı.

Irkçılık konusundada görüşleri bulunan Einstein bu konuda ünlü ve düşündürücü bir söz olan '' ırkçılık beyaz insanların hastalığıdır '' sözünü söylemiştir . 


Nasıl Bir Kocaydı ?


Herkesin bir kötü yanı vardır sözünü destekleyen bir örnek ile karşı karşıyayız . Einstein fizik ve matematikte gösterdiği başarının tam tersine eşine karşı çok kötü bir koca idi . Einstein eşiyle karı-koca gibi değil patron - çalışan gibi yaşıyordu . Emirler yağdırıyor ve samimi ortam oluşmasını istemiyordu . Ayrıca eşini kuzeni ile aldatıyordu . 


Çocuğu Var Mı ?


Einstein'in ölümünden belli bir süre sonra bir kız çocuğu olduğu tespit edilmiştir . Bu çocuk gayrimeşru olmakla birlikte bir yetimhane de büyümüştür . Çocuğun Down sendromlu olduğuna dair söylentiler olmakla beraber Einstein'in onu neden sahiplenmediği ap ayrı bir soru işaretidir . 


İsrail Başkanlığı ?


İsrail başkanı 1952 de vefat etmiştir . Hükümet acil bir şekilde yeni bir başkan aramaktaydı . Hükümetin kararı en ünlü Yahudi olan Einstein yönündeydi . Teklifi götürdüler fakat Einstein bu teklifi kabul etmedi . Kabul etmeme nedeni ise bu göreve uygun olmadığını söylemesiydi .


Başına Ödül Kondu Mu ?


Naziler Einstein'i Yahudi fiziği ile ilgili çalışmakla suçlayıp başına ödül koymuşlardır . Bunun dışında öğretmenlik yapan tüm Yahudileri de öğretmenlikten men edip görevlerine son vermişlerdir . Suçlu listesine giren ve kaçmak zorunda kalan Eİnstein Amerika'ya dönmek zorunda bırakılmıştır . 


0 yorum:

-->