EN ÇOK PARA KAZANAN MESLEKLER


EN ÇOK PARA KAZANAN MESLEKLER

Ülkemiz şartlarında bir çok insanın temel amacı olan meslek konusu sitemizde bir hayli ilgi görmekte ve bizde bu konudaki araştırmalarımıza devam etmekteyiz . Bugün sizlere birçoğumuzun belli bir yaştan sonraki tek hayalini anlatacağım . 

İlkokul yaşlarımızda hayallerimize olan inancımız tam olarak % 98 iken üniversite sıralarından ayrılırken bu oran % 2 ye düşmektedir. Peki sizde bunun nedeni nedir ? neden bu kadar karamsar olmaya başlıyoruz . Peki inanç seviyesi bu kadar düşünce neye olan ilgi artıyor ? Tabi ki de sigortalı ve garanti bir mesleğe . Sadece maddi açıdan bakarsak bu böyle . Çünkü günümüzde bir çok şey maddiyat olmadan olmuyor . Herkes bir yerden sonra aylık kesin kazancı olan , sigortası olan bir iş arıyor ve bulduğunda o işi kapmak için gerekirse 2-3 sene KPSS'ye hazırlanıyor veya değişik sınavlara giriyor , mülakatlara giriyor . Yani o işi kapmak için her şeyi yapıyor . Konuyu çok dağıtmadan esas konumuza geçelim ve dünyada en çok para kazanan meslek dalları hakkında ki yazımızı sizlerle paylaşalım . Karşınızda en çok para kazanan meslekler . 
ProfesörlerProfesör olmak kolay değildir . Belli yılları belli seviyelerde aşmak gerektirir . Diğer branşları başarılı bir şekilde geçmeden Profesör olamak çok zordur . Fakat sonunda ki ücreti bir hayli fazladır . Yıllık gelirleri ortalama 70.000$ dır . Tabi bölümlerine göre değişiklik gösterebilir . 


Odyolog
Doktorluğun bir dalı olan bu meslek işitme sorunları olan hastaları iyileştirmektir . Bu mesleğe olan talebinde bir hayli artması bekleniyor . Aslında doktor kategorisine girebilecek olan bu mesleğin yıllık geliri ortalama 72.000 $ dır .Diş HekimliğiDiş hekimleri çocukluğumuzun korkulu rüyası olan meslek dallarından biridir . Diş hekiminin yanına girmemek için kim bilir neler yapardık ama son çare ailemiz bizi yine de götürürdü . Bu meslek dalı giderek büyümekte ve gelişmektedir . Yıllık ortalama geliri ise 75.000 $ dır .Mesleki TerapistHerhangi bir şekilde hastalanan çalışanlara rehabilitasyon hizmeti sunmaktadır . Bu hastalık fiziksel veya zihinsel olabilmektedir . Pek yaygın olmayan bu meslek dalı yeni nesil mesleklerden biri olarak görülmektedir . Yıllık ortalama kazancı ise 80.000 $ dır.


İstatistikçi


Gün geçtikte önemi artan bir meslek dalıdır . Çünkü artık bir çok şeyde istatistikler büyük önem kazanmıştır ve bu alanda istatistikçilere olan ihtiyaç artmıştır . Yıllık ortalama kazancı ise 80.700 $ dır .Yazılım Mühendisliği

Günümüzde ki önemi çok ama çok fazladır . İnternet çağı olarak adlandırabileceğimiz bu çağda olmazsa olmaz mesleklerdendir . Gelecek nesillere olan etkisi de bir hayli fazla olacak bu meslek de ki kazanç çok fazla değişiklik göstermektedir fakat yıllık ortalama kazancı 110.000 $ dır .
KOLAY PARA KAZANDIRAN 5 MESLEK İÇİN TIKLAYIN0 yorum:

-->