Yabancı Olarak Bilinen 5 Türk Markası


Yabancı Olarak Bilinen 5 Türk markası


Son zamanlarda çevremize o kadar çok alışveriş merkezi açıldı ki kafamızı nereye çevirsek alış veriş merkezi görür olduk . İçlerine girdiğimizde ise bambaşka bir dünyaya girmiş gibi gelirdi başlarda. Fakat şu an alış veriş merkezi bolluğundan gayet sıradan gelmekte. Her katında farklı farklı markalar herkes para kazanmak istiyor çok büyük bir pazar gibi ama herkes gayet beyefendi ve hanımefendi  tavırlarıyla gezmekte . Peki buralardaki büyük markaların hangi ülkelerin markaları olduğunu hiç merak ettiniz mi ? Çok ama çok sevdiğiniz ve sürekli alış veriş yaptığınız marka hangi ülkeye ait biliyor musunuz ? 

Bugün sizler için bu konuda bir araştırma yaptık ve bir çok kişinin yabancı bir marka olarak bildiği , fakat sahibinin Türk olduğu büyük markaları araştırdık . Bu markaların bazıları hala satışlarını devam etmekte bazıları ise kepenk kapatmış durumdadır . 


5 -  LC WaIKIKI

Dünyaca ünlü bir Türk markasıdır . İsmini Hawaii adasında bulunan Waıkıkı plajından almıştır . İlk başta Fransızların bulduğu bir markadır fakat daha sonra Türklere satılmıştır . 4 - LİTTLE BIG ( LTB )
LTB'de bir Türk markasıdır . İlk olarak Eskişehir'de kurulmuş ve daha sonra tüm ülkemize yayılmıştır . 2 tane Türk kardeşin kurduğu bu marka hızla büyümeye devam etmektedir .3 - SEVEN HİLLSeven Hıll'de bir Türk markasıdır . İsminden de bu yönünü ele veren marka maalesef geçtiğimiz yıl resmen iflas etmiştir . 


2 - MADOMado'da bir Türk markasıdır . Maraşlı bir ailenin kurduğu Mado Maraş dondurmasını tanıtmaktadır . Günümüzde kafe olarak da hizmet vermektedir .1 - ENGLISH HOME ENGLISH HOME 'da bir Türk markasıdır . Aydın Holdingin sahini olan Turgut Aydın tarafında kurulmuştur . 0 yorum:

-->