Zombi Saldırısında Hayatta Kalabileceğiniz Evler !!

Zombi Saldırısında Hayatta Kalabileceğiniz Evler !!Zombiler her türlü filme ve diziye konu olmayı başarmıştır . The Walkıng Dead dizi serisinizi izlemeseniz bile duymuşsunuzdur . Benim lise dönemime denk gelen ve izlemekten bıktığım bir diziydi . Sınıfta herkesin onda bahsettiği ve artık The Walkıng Dead kusmak üzere olan biriydim . Fakat bu zombilerin artık içimize girmesinde bir sakınca görmüyoruz. Çünkü gerek oyunlar , gerekse film - dizi sektöründe neredeyse her yerde ön plandadır . 

Yaşayan ölüler diye tabir edilen zombiler insanları ısırınca insanlarında zombi olduğuna inanılmaktadır . Bu yüzden insanların zombi görünce kaçtığı , ısırılmamak için ellerinden geleni yaptığı diziler izlemekteyiz . Görüşe göre insan üstü güçlere sahip olan zombiler kolu bacağı kopsa bile bundan etkilenmez tamamen yok etmeniz gerekmektedir .  

Bu yazımızda gerçek hayatta zombilerden nasıl kaçacağınızı , onlardan korunmak için nerelere saklanabileceğinizi ve en güvenli evleri size tavsiye edeceğiz . 

Kentucky Kalesi


Kentucky kalesi zombilerden kaçış için yapılmış gibidir . Zombilerden korunmak için gereken tüm özelliklere sahip olan kale içerisinde yüzme havuzu , tenis kortu ve basketbol sahası da bulunmaktadır . Bütün bunlarla birlikte size ,  içinden çıkmadan da sıkılmadan yaşayacağınız bir ortam yaratır . 


Atlas Füze SilosuGünümüzde nükleer füzelerin depolandığı alanlar genelde çok gizli tutulur . Genelde yer altında bulunan bu alanlar ilerideki zombi tehlikesine karşı bizleri korumak için en sağlam yerlerden biridir . Çok zengin insanlar yavaş yavaş bu tarz alanları satın alıp ev haline getirmektedir . Eskiden savaş döneminde çok ihtiyaç duyulduğu için bolca yapıla füze siloları günümüzde ABD'ye büyük paralar kazandırmaktadır . 

Summıt Shock


Askeri yüksek güvenlikli eski bir hapishanedir . Çok ağır cezaları çarptırılmış tehlikeli suçluların eskiden barındığı bu hapishaneden kaçmak bir hayli zordur . Bir yerden kaçmak zor ise oraya gizlice girmekte bir o kadar zordur . Hele zombi gibi aklı çalışmayan yaşayan ölülerin insan üstü bir şey geliştirip bu hapishaneye girmeleri neredeyse imkansızdır . Bundan dolayıdır ki bu hapishane de zombilerden korunmak için en güvenli yerlerdendir . 


Bjork Eviİzlanda kıyılarının 10 km açıklarında bulunan bir adada sade bir ev bulunmaktadır . Resimden de görebileceğiniz üzere yüksek tepelerle denize sınır olan bu adada bulunan eve hava yoluyla ulaşım mümkündür . Zombilerin helikopter veya uçak kullanmasını engellersek burası da kaçış için bir numaradır . Helikopter kullanan bir zombi ile karşılaşırsak da yer altına yapılan füze üslerine saklanmanızı öneririz .

Güvenli Ev Güvenli ev normalde resimde gördüğünüz gibi değildir . Her tarafı camlarla çevrili gayet modern bir evdir . Fakat çevresine kurulan sistem sayesinde bir tuşla bir kale kadar güvenli bir olmaktadır . Tek bir tuşla evi etrafı kalın beton plakalarla örtülüyor . Bu şekilde ev tam olarak bir kale görünümü alıyor . Zombilerden kaçmak için bir numaralı kaçış noktalarından biri de bu evdir . Dunbar KayalıklarıDumbar kayalıklarının üzerinde  lüks bir villa bulunmaktadır . Bu yere konumundan ve güvenliğinden dolayı herhangi bir zombinin girme ihtimali bulunmamaktadır . Karadan baya açıkta bulunmaktadır ve tam olarak 4 kattan oluşmaktadır . Kendi içinde havuzu ve güneşlenme alanları bulunan villadan hiç çıkmadan bir ömür bile geçirebilmeniz mümkündür . Yiyecek olayını nasıl çözeriz diyecek olursanız . Evin bulunduğu su balık açısından gayet zengindir . Ve bu da sizin balıkla beslenebileceğiniz anlamına gelmektedir .

0 yorum:

-->