Dünyanın En Güçlü 10 İnsanı ! Forbes Açıkladı !!!


Dünyadaki herkes için güç çok önemlidir. Özellikle zengin insanlar için gücü elinde tutmak bir hayli zor olsa da ele geçirmeye çalıştığı tek şey güçtür. 

Dünyaya pek çok gücü elinde tutan insan gelip gitmiştir. Şimdilerde ise dünyanın en güçlü 10 insanı merak konusu. Türkiye'den dünyanın en güçlü insanlar listesine giren var mı ? Dünyanın en güçlü insanları kim Şimdi hazırsanız forbes dergisine göre dünyanın en güçlü 10 insanı kimmiş onlara bakalım.

10- David Cameronİngiltere başkanı David Cameron dünyanın en güçlü 10. insanı. Bu gücü nereden aldığı çok bariz açık. Güneşin batmadığı ülke İngiltere'nin başkanlığını yapmak başlı başına büyük bir güç.

9- Sergey Brin ve Larry Page ( Google Kurucuları)Google kurucusu olan bu ikili dünyanın en güçlü insanları listesinin 9. sırasında. Bunun sebebi ise Google şirketinin şuan da bulunduğu konumu oldukça büyük rol oynuyor. Zira dünya medyası ellerinin altında diyebiliriz.

8- Mario DraghiAvrupa merkez bankası başkanı Mario Draghi lisenin 8. sırasında. Bu listeye neden girdiği çok açık.,

7- Bill GatesMicrosoft'un kurucusu ve dünyanın en zengin insanlarından birisi olan Bill Gates listenin 7. sırasında yer alıyor.

6- Janet YellenAmerika merkez bankası başkanı olan Janet Yellen dünyanın en güçlü 6. insanı.

5- Angela MerkelAlmanya başbakanı Angela Merkel dünyanın en güçlü 5. insanı. Almanya gibi bir devletin başbakanı ve dünya genelinde oldukça söz sahibi olan birisi için bu listeye girmemek kaçınılmazdı.

4- Papa FrancisHristiyanların Papası dünyanın en güçlü 4. insanı olarak gösteriliyor.

3- Xi JinpingÇin başlı başına büyük bir güç ve tabiki çinin yöneticisi Çin devlet başkanı Xi Jimping'de dünyanın en güçlü 3. insanı.

2- Barack ObamaABD ' başkanı Barrack Obama bu liste yapılırken hala ABD başkanıydı. Dolayısıyla bu listeye de neden girdiği bariz ortada. Şimdilerde ise Trump başkan fakat dünyanın en güçlü insanları listesine ne zaman girer bilemiyoruz.

1- Vlademir PutinForbes'e göre dünyanın en güçlü insanı, bir dönem ülkemizde uçak krizinin patlak verdiği Rusya'nın devlet başkanı Vlademir Putin olarak gösteriliyor.

0 yorum:

-->