En iyi 14 Türk Twitch Yayıncıları
En iyi Türk Twitch Yayıncıları 


Teknoloji geliştikçe insanların keyif aldığı aktiviteler de değişim gösteriyor. Twitch'de teknolojinin gelişmesi ile insanların ilgisini çekmeye başlayan bir platform. Kısacası Twitch ortamını yeni televizyon kanalları gibi düşünebilirsiniz.
Twitch son dönemlerde popülaritesini oldukça artırdı. Hal böyle olunca Twitch yayıncıları da takip edilmeye ve izlenmeye başladı. Şimdilerde bir sürü Twitch yayıncısı mevcut. Bizde bu içeriğimiz de Twitch'in en iyi 10 Türk yayıncısını yapmaya karar verdik. Bu liste tamamen kendime göre sıraladım. Sizde sizin favori Twitch yayıncınızı yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.


14 - KFCEatBox


KFC EatBox gerçek ismi Barış Can'dır. Twitch üzerinden genellikle League of Legends ( LoL) yayınları yapan Twitch yayıncısıdır. Şuan Twitch üzerinde 79.568 Abonesi bulunmaktadır.

13- Anakinn


Twitch ortamını bilenler ve uzun süredir twitch ortamında olanlar genelde Anakinn'i sevmezler. Bunun önceleri pek çok sebebi vardı. Şimdi onlara girmicem fakat son 1 yıldır kendisini değiştirmek için elinden geleni yaptı ve gerçekten de bunu başardı diyebiliriz. Anakinn'i bu değişiminden sonra bu listeye almamak olmazdı. Anakinn genelde LoL yayınları yapmakta ve şuan ki abonesi 153.865 abonesi bulunmakta.

12- Güneş - Yokbeolm


Yokbeolm özellikle bu yaz twitch ortamında yaptığı LoL takım turnuvaları ile patlama yaşadı. Yayınlarında LoL oynayan Yokbeolm abone sayısı ise 136.125 civarında.

11- Hazreti Yasuo


20 yaşındaki mustafa yavuz isimli Hazreti Yasuo, 2 yıldır twitch platformunda yayıncılık yapıyor. Bilgisayar mühendisliğini bırakıp nükleer enerji mühendisi olmak isteyen Hazreti Yasuo, LoL oyununda yasuo karakterini çok sevdiği için ismini de Hazreti Yasuo yapmış.Şuan Twitch^de Abone Saysı: 200.120'dirç

10- Stratera


LoL oyununun bilgini olarak bilinen Stratera, yaklaşık 3 yıldır youtube'da kanalı vardı. Şimdilerde Twitch de yayınlarda yapıyor ve twtichdeki abone sayısı 66.128 'dir.

BONUS - ClixSenseClixSense anket doldurarak para kazandıran güvenilir bir sistemdir. Sisteme üye olarak 10 dolar hediye kazanabilirsiniz. Daha sonra ise günde 2 anket doldurarak aylık 800 TL kazanabilirsiniz.

ClixSense Hediye 10 Dolar Kazanmak İçin Tıkla ÜYE OL

ClixSense Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın.

9- Levo " Levent Balım " 


2 yıldır twitch yayınları yapan levo twitch de LoL, CsGO, Overwatch gibi oyunların yayınlarını yapıyor. Abone sayısı ise 200.023.

8- Oyun Bros " Tolga"


Türkiyenin en büyük LoL youtube kanallarından birisine sahip olan Tolga, Youtube daki başarısını twitch ortamında da sergilemiş. Şuan twitchde en fazla aboneye sahip 2. Türk kanalı olan oyunbros abone sayısı ise 289.565 'dir

7- Theokolis


E-spor oyunculuğundan twitch yayıncılığına geçen thekolis twitch'de LoL yayınları yapıyor. Thekolis LoL takımlarından olan Beşiktaşın şampiyon olduğu yıl takımın ormancısı olarak görev yapmış ve o yıl Türkiye'de şampiyon olup dünyanın en büyük turnuvalarında boy göstermiştir. theokolis şimdilerde oynadığı bir takımı yok ve twitch ortamında yayıncılık yapıyor. Twitch de şuanda 210.657 abonesi bulunmakta.

6-  Cantuğ "Unlost" Özsoy


Dünyanın en iyi Half-life oyuncusu olan Unlost, dünyadaki Half-Life turnuvalarındaki bütün ödülleri toplamıştır. 2 yıldır yayıncılık yapan Unlost'un abone sayısı ise 133.078 abonesi bulunmakta.

5- Ferit " WTCN " Karakaya


Profesyonel bir E-Sporcu olan WTCN Ferit kanalında LoL yayınları yapmakta. E-spordaki başarısını yayıncılıkta da sergilemiş ve şuan abone sayısı 212.231'dir.

4- Pintipanda " Tuna Akşen"


Tamamen bir istikrar abidesi olarak gördüğüm Pintipanda yaklaşık 3 yıldır yayıncılık yapmakta. İlk yıllarından bugüne kadar doğru düzgün büyük bir patlama yapmamış ve sabit bir şekilde yavaş yavaş gelişim göstermiştir. Youtube kanalında twitchde oynadığı oyunları paylaşan Pintipanda youtube ortamında da 350 binden fazla aboneye sahiptir. Pintipanda yayınlarında ise genelde yeni çıkan oyunları oynamaktadır. Twitchdeki abone sayısı ise 179.365'dir.

3- Jahrein


Twitch ortamında takılıpta bu adamı bilmeyen yoktur. Jahrein şuanda Polonya'da yaşıyor. Twitch ortamında aboneleri ile oyunlar oynayarak yayın yapan Jahrein seveninin çok olduğu kadar sevmeyeni de çoktur. 2 yıldır twitchde yayın yapan Jahrein abone sayısı ise 281.987'dir.

2- Oxi Champion


Twitch yayınları ile her zaman adından bahsettiren Oxi Champion geçimini yayıncılıkla sağlıyor ve okumak için para biriktiriyor. Hedefi hukuk okumak olan Oxi, İnternetteki adaletsizliği önlemek için hukuk okumak istiyor. Yaşı 26 olan Oxichampion twitchde abone sayısı 251.123'dir.

1- Necazi "ZeeooN" Akçay


E-sporcu olan bir diğer yayıncı Necati akçay, LoL'de ki becerilerini yayınlara taşıyor. Twitch de Türkiyenin en fazla takipçiye sahip olan yayıncısı olan Zeoon Abone sayısı 416.132'dir.

Twitchin en iyi Türk yayıncılarını elimizden geldiğince sizlerle paylaştık. Sizin sevdiğiniz twitch yayıncıları hangileri yorumlarda belirtebilirsiniz.
0 yorum:

-->