Mafya Lideri Olan 5 Kadın - Kadın MafyalarMafyaları, çeteleri ve uyuşturucu baronlarını herkes biliyordur. Bunları biliyorsanız bu toplulukların liderlerinin de genelde erkekler olduğunu bilirsiniz. Hatta hiç kimsenin aklına kadın bir mafya lideri olabileceği gelmemiştir. Fakat bu kadınlar bu tehlikeli işlerin yönetildiği mafya topluluklarının liderliğini yapıyor. 

Şaşkınlığımızı mağdur görün çünkü kadınları genelde narin insanlar olarak bilirdik. Tamam sert olanlarda vardır fakat bu kadar ileri gidebileceklerini tahmin etmemiştik. İşte dünyadaki en tehlikeli mafyaların liderleri olan 5 kadın:


5- JEMEKER THOMPSON


Los Angeles'da yaşayan Jemeker Thompson, kendisi 27 yaşındayken mafya lideri kocası öldürülmesinin ardından mafya liderliğini devralmış ve uyuşturucu ticaretinde söz sahibi olmuştur.

Oğlunun mezuniyet törenine katılmak için gittiği okulda tutuklanan Thompson, hapiste Hristiyanlık ile tanışmış ve din değiştirmiştir. Şimdilerde ise gençlere uyuşturucudan uzak durun diye öğütler vermektedir. 

4- ANNA MARİA LİCCİARDİ


Anna Maria Lucciardi, İtalya'nın kuzeyi Napoli bölgesinde bulunan mafya çetesinin lideridir. Mafya üyelerinin saygınlığını kazanmış ve anne diye hitap edilen ve saygın bir kişilik olmuştur. Uyuşturucu ve gasp işinin yanı sıra 1999 yılında Arnavutluk'tan getirdiği küçük yaştaki kızları fuhuşta kullanması ve bu bölgedeki kız çocuklarının ölümlerinin artmasının ardından tutuklanmıştır. Şuan hala içeride olmasına rağmen hala dışarıdaymış gibi çetesini yönetmeye devam etmektedir.

3- THELMA WRİGHT


Aylık geliri 500.000$ üzerinde olan Paraguay'lı bir uyuşturucu mafyasının başında bulunan Thelma Wright, 1986 yılında eşinin ölmesinin ardından geldi. Daha sonra bu süreci atlatan ve o günleri kaleme alan Wright şöyle anlattı ; 
" Eşim öldüğünde herkes bana bütün mirasını bıraktığını ve çok zengin bir kadın olduğumu sandı. Fakat eşimin bana bıraktığı sadece çocuklarım ve ondan nefret eden büyük bir düşman kesimi idi. Karar vermeliydim. Ya çocuklarım ve bende öldürülücem yada bu oyunda yer alıp savaşacağım. " 
 2- SANDRA AVİLA BELTRAN


Pasifik kraliçesi olarakta bilinen Sandra Avila Beltran, Meksika mafyalarınca tanınan ve saygı duyulan bir isimdir. Beltran, 1990 lı yıllarda Sinola Cartel'in kurulmasında büyük rol oynamış ve çeşitli suçlarla ismini duyurmuştur.


Uyuşturucu ve kokain işlerinde kendini geliştirmiş ve servet üzerine servet kazanarak dünyanın en korkulan kadınlarının arasına girmeyi başarmıştır. Fakat daha sonradan yakalanmış ve hapis cezasına çarptırılmıştır. Uyuşturucu işinden sağladığı kazancını tekstil ve emlak sektöründe başarılı bir şekilde aktaran Beltran, kirli parasını ustalıkla aklamayı başarmıştır. Hapis cezasını çektikten sonra dışarıda büyük ve ihtişamlı bir yaşam onu bekliyor olacak. 

1- CLAUDİA OCHOA  FELİX


Meksikada yaşayan Claudia Ochoa Felix, dünyanın en güçlü çetelerinden bir tanesi olan Sinola Cartel'ine bağlı " Antrax" grubunun yeni lideri ve patronu olmuştur. Normalde ağırbaşlı biri olması gerekirken bu dişi lider günlük hayatını dolu dolu yaşamakta ve yaptığı eğlenceli aktiviteleri facebook ve instagram hesaplarında paylaşmaktadır.


Silahlar ve lüks arabalarla çekindiği fotoğraflar sosyal medyada oldukça ses getirmektedir. Zengin yaşamını gözler önüne seren kadın kısa zamanda sosyal medyada fenomen olmuş ve en çok konuşulan isimlerden birisi olmayı da başarmıştır. Meksika'nın doğusunda gulyakan bölgesinde faaliyet gösteren Antraxlar grubu, aynı zamanda Meksika'nın en çok korkulan ve en büyük uyuşturucu çetesi olan Sinola Cartel'ine bağlı ufak bir çetedir. Sinola çetesi ise Meksika'nın en büyük uyuşturucu baronu olan Guzman'a aittir. 


0 yorum:

-->