Otellerin Birbirinden İlginç Bilmediğimiz Gerçekleri


Otellerin Birbirinden İlginç İğrenç Gerçekleri

Dünyaca ünlü otellerin birbirinden ilginç, duyunca iğreneceğiniz yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz. Otellerin hem masraftan kısmak için hemde kolaylık olsun diye birbirinden iğrenç taktiklerini açığa çıkartıyoruz. Bu bilgilerden sonra oteller ile başımız belaya girebilir :). Bu arada belkide sizinde kaldığınız bazı oteller bu tarz uygulamalar yapmıştır. O yüzden şimdi duyacaklarınız dan sonra kaldığınız veya kalacağınız oteli iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.


Bu bilgileri ya otel çalışanları yada eski otel yöneticilerinden öğrendiğimizi de belirtmek isteriz. 

10- Otellerde yediğiniz kırmızı et, kırmızı et olmayabilir ?


Bazı büyük otellerde maliyeti düşürmek için kırmızı et yerine hindi eti yaptıkları biliniyor.

9- Yediğiniz balık eti köpek balığı eti olabilir.


Menüde kuzu balığı varsa genelde kuzu balığı yerine köpek balığı eti servis edilir. Kuzu balığı tuzda pişirildiği için köpek balığını da tuzda pişirince aradaki tat farkı anlaşılamıyor.

8- Yemekler genelde patatesli yapılır.


Patates erken doyurucu özelliğe sahip olduğu için yemeklerde genelde patates kullanılır.

7- Yediğiniz pastalara dikkat edin.


Otellerdeki pasta reonları hepimizin gözüne hoş gelir ve hepimiz o pastalara saldırırız fakat otellerdeki pastalar bir gün önceden kalmış malzemelerden yapılır. Bunun sebebi israfı önlemek fakat ne kadar hijyenik tartışma konusu...

6- Çiğ köfte varsa kesinlikle uzak durun.


Menülerde çiğ köfte varsa genelde uzak durun. Çünkü 1 kg çiğ köfte 1 saat yoğurma ile anca olur. Fakat otellerde genelde 20 kg çiğ köfte yapılır. Bunu da genelde oteldeki çalışanlar ayaklarına galoş giyerek yoğururlar. Umarım anlamışsınızdır.

5- Otellerin yemek bölümünde genelde yemek çeşidinden daha fazla dekor kullanılır.


Önce gözü doyurarak müşterilere otelin daha iyi olduğunu göstermek amacıyla böyle yapılır.

4- Otellerde çalışanların arasında bir ilişki varsa odanıza dikkat edin.


Otellerdeki çalışanlar arasında bir ilişki varsa, bu otel çalışanları sizin odanızı geçici bir süre kullanmış ve temizlemiş olabilir. Fakat temizlerken bazı şeyleri unutmuş olabilirler. Siz yinede dikkatli olun.

3- Oteller genelde medya sahipleri ile aralarını iyi tutar.


Otel yöneticileri basın ve hükümet ile aralarını oldukça iyi tutmaya çalışırlar. Bunun sebebi ise otellerde yaşanacak her türlü kötü sonuç medyaya yansırsa otele müşteri gelmeyeceği için otelin batmasına sebep olabilir.

2- Eğer tek gecelik bir oda arıyorsanız genelde saat 5-6 gibi rezervasyon yapın.


Sabah herkes otellere rezervasyon yaptırdığı için genelde sabahları fiyat yüksek olur. Fakat akşam saat 5-6 gibi rezervasyon yaptırırsanız iptal olan rezervasyonları doldurmak için size otel odası için indirim yapacaklardır. Ayrıca eğer çok geç saatlerde otel rezervasyonu yaparsanız yine çok pahalı olacaktır. Çünkü başka bir çareniz olmadığını düşündükleri için sizin her türlü ücreti vereceğinizden eminler.

1- Otellerde ölüm oranları oldukça yüksektir.


Otellerde ölüm oranları oldukça yüksektir fakat bu otelde kalanlara asla duyurulmaz. Belkide yan odamızda kalan kişi ölmüştür. Böyle bir durumda hemen oldukça sessiz bir şekilde cesedi personel asansörü ile indirerek polis ve sağlık ekiplerine arka kapıdan teslim ederler. Böylece biz hiç bir şey duymadan otelde kalmaya devam ederiz.

0 yorum:

-->