Adolf Hitler Hakkında Bilgiler

Adolf Hitler Hakkında Bilgiler Sert görünüşüyle ve yaptıklarıyla çok konuşalan bir liderdir .Acımasız ve otoriterliği tüm dünyaya yayılmıştır . Her yeri almak istemesi üstün zekası ve küçük boyu ile de bilinen bir liderdir .

Büyük bir Yahudi düşmanı olan ve onların hepsini yakmak isteyen Hitler hepsini toplayıp yakmak için uğraş vermiştir . 

Milyonlarca insanın ölümüne sebep olan  bu ünlü Nazi lideri ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağım .

Doğumu : 20 Nisan 1889 yılında Avusturya'da doğmuştur . 7 Nisan 1925 yılında ise ilginç bir kararla Avusturya vatandaşlığından çıkmıştır .Alman Vatandaşlığı : Bulunduğu dönem n iç işleri bakanı onu Berlin'e Atsşe olarak atamıştır .  Bu sayede ise otomatik olarak Alman vatandaşlığına hak kazanmıştır .Boş Dönemi : Daha sonra Avusturya ordusu tarafından tutuklandı fakat sorgusunda pişman olduğunu söyledi . Ardından askerlik için çok ama çok yetersiz olduğuna karar verilip geriye dönmesine izin verildi . Döndükten sonra sokaklarda tablo yapıp satmaya başladı . Bu dönemde ise evsizler yurdunda kaldı . Yılın adamı : TIME dergisince 1938 yılında yılın adamı seçilmiştir.
Nobel Barış Ödülü : 1939 yılında Nobel barış ödülüne aday gösterilmiştir . Atatürk Hayranlığı : Adolf Hitler büyük bir Atatürk hayranıdır . Atatürk'e zırhlı Mercedes bile hediye etmiştir . Versailles antlaşmasını yırtıp . Sevr antlaşmasını kastederek Atatürk'ün 10 yıl öncesi yaptığı şeyleri biz ancak şimdi yapabiliyoruz demiştir .Türkiye'ye Saldırmama Nedeni : Hitler'in bu sözü bu konuyu yeterince açıklamaktadır. '' Bizim amacımız tüm dünyayı Nazi egemenliği altına almaktır ancak ben Türkiye'ye hiçbir zaman düşman olmayacağım , bu dünyada savaşmayacağım tek ülke Türkiyedir '' demiştir . Bunun başka bir nedeni de Atatürk'e olan büyük hayranlığıdır .Bunu her fırsatta belli etmiştir . Suikast Girişimleri : Adolf Hitler'e tam olarak 44 kez suikast girişiminde bulunulmuştur . Garip olanı ise hiçbirinde yara bile almadığıdır . Öldürdüğü İnsanlar : Yahudileri toplama kamplarında toplayıp , işe yarar olanları çalıştırdı gerisini ise öldürüp fırınlarda yaktı . Bunu tüm işgal ettiği yerlerde uyguladı . Kendi ırkından olan Almanlardan ise zihinsel engelli olanlar , ve geri zekalı olduğu düşünülenleri gizlice öldürtüp Alman ırkının iyi bir şekilde devam etmesini sağlamıştır .0 yorum:

-->