Doğru Sandığımız Yanlışlar !!!

Doğru Sandığımız Yanlışlar !!!Hepimizin doğru bildikleri ve sürekli yaptıkları şeyler vardır . Fakat bu doğru bildiğimiz her şey aslında doğru değildir .Sadece sürekli yaptığımız ve çevremizdeki insanlarında sürekli yaptığı için bize doğru gelmektedir . 

Doğru bildiğimiz yanlışları değiştirmek zordur . Fakat bu yolda size ne kadar yardımcı olursak o kadar iyidir . Benim de doğru bildiğim bir çok yanlışın olduğu fark ettiğim bu yazımda sizin de fark etmenizi canı gönülden isterim . Umarım size faydası dokunur.


Akıllı Telefonlar : Akıllı telefonları çok şarjda bırakmak herkesçe yanlış bilinir ve bu yüzden herkes çok şarjda bırakmak istemez . Doğru olanı ise Akıllı telefonları gece şarjda bırakmaktır .


Yıldırım Düşmesi : Yıldırımın bir kaç kez aynı yere düşmeyeceğini biliriz . Bu yanlıştır . Yıldırım 100 kez bile aynı yere düşebilir . Tabi ki bu yerler Genel olarak yüksek binalar,  ağaçlar , yüksek dağlardır . Saçların Gür Çıkması : Saçlar sıfıra vurulursa daha gür çıkar bilgisi aslında yanlış bir bilgidir . Bu yöntem hepimiz tarafından uygulanmaktadır . Fakat yanlıştır . Saç gürlüğü tamamen genetik olan ve sizin sıfıra vurdurmanız ile hiçbir  alakası yoktur . 


Sivilce Artıran Yiyecekler : Çikolatalar , kuruyemişler ve kızartması yapılan yiyeceklerin sivilceyi artırdığı yönünde ki bilgiler tamamen yanlıştır . Tabi ki bazı insanlarda etkisi olduğu gözlenmiştir . Fakat bazı insanlara ise hiçbir etkisi yoktur . Bu yüzden kişiye özel bir durumdur ve genellenmesi yanlıştır .Çin Seddi : Çin Seddi uzaydan çıplak gözle görülebilir . Tamamen yanlış bir bilgidir . Uzay o kadar büyüktür ki  uzaydan bakan birisinin dünyada el yapımı herhangi bir şeyi görmesi mümkün değildir . 

Göz Yorulması : Çok çalışmanın gözümüzü yorduğu ve bozduğu yönündeki bilgiler tamamen yanlıştır . Gözün işlevi zaten görmektir ve bunu yaparken yorulması çok saçmadır . Fakat iş yaparken zararlı ışıklara maruz kalırsa yorulmasının yanı sıra bozulma ihtimali de çok yüksektir . Fakat çok çalıştın mı vücut genel olarak yorulur ve uykunuz gelir bu durumda da uykunuz gelir ve gözünüzü açamayacak hale gelirsiniz . 


C Vitamini Alımı : Soğuk algınlığına yakalanmak üzereyken herkes c vitamini almanın iyi olduğunu söyler . Fakat bu da diğerleri gibi yanlış bir bilgidir . Yapılan araştırmalara göre virüs eğer vücudunuza girmeyi başarmışsa isterseniz 10 kg c vitamini ye yine de fayda etmez . Bu yüzden bu tarz durumlarda kendinizi c vitaminine verip sonrada neden hasta oldum demeyin .


Çin Seddi : Çin Seddi uzaydan çıplak gözle görülebilir . Tamamen yanlış bir bilgidir . Uzay o kadar büyüktür ki  uzaydan bakan birisinin dünyada el yapımı herhangi bir şeyi görmesi mümkün değildir .


Deve Kuşları : Deve kuşları korkunca kafalarını kuma gömerler . Bu bilgi yanlış olduğu kadar da saçmadır . Çünkü tehlike anında verilecek en iyi tepki kaçmaktır ve hayvanlarda da bu vardır . Deve kuşları ise tehlike sırasında başlarını kuma gömüp yerden gelen frekansları dinlerler ve bu şekilde yaklaşan tehlike ile ilgili bir analiz yapıp ona göre önlem alırlar . Çok ama çok gelişmiş bir sisteme sahiptirler . Yemek Yedikten Sonra Uyumak : Yemek yedikten sonra bir ağırlık çöker ve uykumuz gelir . Yemekten sonra uyumak fikri ise tamamen yanlıştır . Eğer yemek yedikten sonra hemen uyursak vücut metabolizması yavaşlar ve yediklerimiz sindirilemez bu da bağırsaklarda sorunlara neden olur . Süte Şeker Katmak : Süte şeker atmanın faydalı ve besleyici olduğu bilinmektedir . Fakat bu da tamamen yanlıştır . Sütün içinde zaten şeker vardır bunun üstüne siz de şeker atarsanız bu size ve dişlerinize zarar verir .Yemekten Sonra Meyve Yemek : Yemekten sonra meyve yeme fikri yanlıştır . Bunu yaparsanız mideniz meyvelerden gelen havalarla şişme gösterir ve sizi rahatsız eder . 

0 yorum:

-->