En Çok Yalan Söyleyen Meslekler

En Çok Yalan Söyleyen MesleklerBugün sizler için en çok yalan söyleyen meslek dallarını araştırdık . Fakat bu genel bir araştırmadır . Bu mesleği yapan herkesin yalan söylediği anlamı çıkarılmamasını dileriz .Futbolcular Futbolcular çok fazla yalan söylemektedirler . Maç esnasında hakemi kandırmak için ellerinden geleni yaparlar . Kendini boş yere yere atıp hakeme vurdu derler fakat aslında yalan söylemektedirler .


2. El Telefoncular 
Telefon alım satımından haddinden fazla yalan söylemektedirler . Amaçları tabi ki de telefonları ucuza alıp pahalıya satmaktır . Telefonu alırken kötülerler , satarken ise çok fazla överler .


 AvukatlarMeslekleri gereği profesyonel davranıp dava neyi gerektiriyorsa ona göre hazırlanırlar ve yalan veya doğruya bakmadan savunma yaparlar . Bundan dolayı bolca yalan söylemek zorunda kalırlar .


Call Center OperatörleriSize bir şey satmak , yeni bir paket satmak veya daha bol ücretli tarifelere geçmenizi sağlamak için bolca yalan söylemek zorunda kalırlar . Onlarda satışları üzerinden komisyon aldıkları için yalan söylemek zorundadırlar .


Reklamcı
Reklam almak için ayrı , reklamı yaparken ayrı yalan söylemek zorunda kalırlar . 


Gazeteciler 

Gazeteciler söyledikleri yalanlar yüzünden başı en fazla belaya giren meslek dallarından biridir . Fakat meslek gereği yalan söyleyip herkesin duyacağı bir haber yapmak gerekmektedir . Transfer haberlerinde söyledikleri yalanlar haddinden fazladır .EmlakçılarKonut satmak veya kiraya vermek için çok ama çok överler . Genelde yalan söyleyip satışı gerçekleştirmeyi amaçlarlar . 


Galericiler Belki de çok fazla kaza yapmış bir aracı , veya boyası atmış bir aracı hiçbir şeyi yokmuş gibi satmak için çok yalan söyleyebilirler. Bunun yanında  aracı daha pahalıya satmak içinde yalana başvurabilirler .


0 yorum:

-->