Hayvanlar Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Hayvanlar Hakkında Bilinmeyen Gerçekler 


Hayvanlar doğal denge için çok ama çok önemlidir . Belgesellerde izlediğimiz yabani hayat tam olarak doğal dengedir aslında . Her hayvanın bir görevi vardır ve bunu gerçekleştirmek için doğar , yaşar ve ölür . Bazı hayvanları evcilleştirip yanımıza aldık eğittik ve dostlarımız oldular . Kediler ve köpekler bu konuda başı çekmektedirler . 


Domuz : Domuzların orgazmı 35 dakika bile sürebilir .Panda : Çin'de panda öldürmenin cezası ölümdür .


Puffin Kuşları : Bu kuşlar evlerinin yanına tuvalet inşa ederler .Köpek : Köpekler baya centilmen hayvanlarmış . Erkek köpek yavruları , dişi köpek yavruları ile oynarken , dişilerin kazanması için uğraşırlarmış . 

Yunus : Yunusların kendi aralarında isimleri vardır. Çok gelişmiş bir haberleşme sistemine sahip olan yunuslar bizlerin de dostu olabilmektedir .Kaplumbağa : Popolarından nefes alabilirler .Makak : Janponyada'ki makaklar bozuk para ile makinelerden alışveriş yapmaktadır .
Denizatı : Tek eşli bir hayvandır . Yolculuk ederken eşleri ile kuyruklarını birleştirip yolculuk etmektedirler .


Sincap : Sincaplar gömdükleri tohumları unuttukları için farkında bile olmadan bir çok ağaç dikerler . Doğal ağaç dikimi için mükemmel bir hayvandır .
Su Samuru : Su samurları , uyurken birbirlerinden uzağa sürüklenmemek için el ele tutuşmaktadırlar.Penguen : Penguenler eşlerine çakıl taşı ile evlilik teklif ederler . Bizim gibi pahalı ve büyük taş aramazlar . 


Köpek : Köpeklerin burun izleri , bizlerin parmak izi gibidir . Her köpeği ayrı burun izi vardır . 


0 yorum:

-->