Pokemon Hakkında İlginç Bilgiler

Pokemon Hakkında İlginç BilgilerPokemon GO   bu oyunu çevrenizde ki kaç kişi oynadı ? kaç değişik insan çevrede pokemon ararken gerçek dünyadan koptu ? Bazıları bu oyuna o kadar bağlandı ki sabahlara kadar dışarıda pokemon aradı . Bunun için yemek yemeyi bile unutanlar var . 

Benimde ilgimi çeken fakat yoğunluğumdan dolayı oynamadığım bir oyundu . Bir de sürekli pokemon  arayarak zaman geçirmeyi saçma buluyordum . 

Tabi bir zamanlar pokemon çizgi filminin bağımlıları arasındaydım . Onu izlemeyen yoktur herhalde . Maalesef günümüzde ülkemizde yayında değildir . Fakat bu bizim ona olan hayranlığımızı değiştirmez .  Yapımcısı : Pokomonun yapımcısı Satoshi'dir . Satoshi çocukken değişik bir hobiye sahipti . Yerde gördüğü böcekleri toplayan Satoshi kendine ilginç bir hobi edinmişti . Bu şekilde de Pokemon'u buldu . 


Pokemon Eğitmenleri : Oyunun amacı eğitimcilere yöneliktir . Pokemon eğiticileri çevredeki pokemonları bularak eğitir güçlendirir ve diğer pokemon eğiticilerini yenmektir . Oyunda ki amaç en iyi pokemon eğiticisi olmaktır . Pokemon Ürünleri : Pokemon ürün çeşitliliği çok fazladır . Dünya çok ünlü olan pokemon bunu fırsata çevirip çeşitli ürünleri piyasaya sürmüştür . Bunlar pokemon kartları , figürlerinden oluşan mini setler , pokemon go topparı , renkli açılan pokemon topları , figürlü oyuncakları , pokemon oyuncaklarıdır .


Sezon Sayısı : Pokemonun sezon sayısı bir hayli fazladır . Japonya 'da 18 sezon yayınlanmıştır ve 19. sezonu yayınlanmaktadır . Ülkemizde ise sadece ama sadece 4 sezonu yayınlanmıştır . Bu sizin gibi beni de çok üzen bir bilgidir .Yasaklandığı Ülkeler : Pokemon'un bazı değerlere zarar verdiği için yasaklandığı ülkeler vardır . Ağır şiddet yapısı ve Pokemon evriminin İncil deki yaradılış evresine ters düştüğü için Hristiyan olan bazı ülkelerde yasaklanmıştır . Fakat Vatikan'dan yapılan açıklamaya göre tamamen hayal ürünü olduğu için hiç bir zararı yoktur . Kumar yatkınlığı : 1999'da 10 yaşında bulunan 2 çocuk pokemon oyun kartlarının kumar bağımlılığı yarattığını ve kendilerinin de bundan etilendiğini belirtip pokemona dava açmıştır . Suudi Arabistan'da pokemon kumara alıştırdığı ve kumara yönelttiği için yasaklanmıştır . Çünkü İslam dininde kumar yasak ve günahtır . 
0 yorum:

-->