Suçsuz Yere Hapis Yatan İnsanlar !!

Suçsuz Yere Hapis Yatan İnsanlar !!


Bu başlık size ne düşündürüyor ? Bana çok şey düşündürüyor . Düşünün ki gençliğinizin baharında müthiş bir hayat yaşıyorsunuz ve sizi suçsuz yere hapse atıyorlar veya yetişkin yaşlarındasınız ve ailenizle güzel bir yaşam sürerken suçsuz yere hapse giriyorsunuz uzun sürede çıkamıyorsunuz çok ama kötü bir durum değil mi ? Kesinlikle öyle .

Benim başıma gelse büyük ihtimalle çıldırırdım i kafayı yerdim çünkü düşünüce akla zarar bir durum gibi geliyor . Size nasıl bir durum ? Yorumlarda belirtirseniz sevinirim.


Ronald Cotton


Bir kıza kolejde tecavüz edildi ve kız karşısına dizilen erkekler arasından bana tecavüz eden buydu dedi . Normalde suçsuz olan Ronald'da hiç sorgusuz hapse atıldı . Daha sonra 1995 yılında DNA testi isteyen Ronald'ın suçsuz olduğu anlaşıldı ve serbest bırakıldı . Tam olarak 11 yıl boşuna hapis yatmıştır .

Jonathan FlemingNew York'da işlemediği bir cinayetten dolayı 25 yıl hapis yatmıştır. İşin ilginç yanı ise suçun işlendiği zaman kendisinin New York'da olmamasıydı . Avukatlar bunun için çok uğraştı fakat sonuç alamadı . Kanıtlar sundular olmadı , başka bir yerde olduğunu kanıtladılar yine olmadı . Fakat 25 yıl sonra bir hakim suçsuz olduğunu kabul edip serbest bıraktı . 


Davıd Ranta


Bir gün elmas soygunu olmuştur . Kaçmaya çalışan suçlu kaçarken bir sivili öldürmüştür . Tüm suçlamalar ise Davıd Ranta'nın üzerine kalmıştır . Bunun üzerine hapse atılan Ranta şaşkındır . 38 yıl hapse mahkum bırakılmıştır . Yıllar sonra gerçek anlaşılmış ve serbest bırakılmıştır . 30 yaşında girdiği hapse 52 yaşına veda edip özgür kalmıştır .Dava yargıcı ise bunun üzerine kendisinden özür dilemiştir .

Randolph ArledgeTam olarak 28 yıl boşu boşuna hapis yatmıştır .Bir kadını 45 yerinden bıçaklayıp yolun kenarına atmak suçundan 100 yıl hapse mahkum edilmiştir.Fakat öldürülen kadının arabsında bulunan bir saç teli örneğinde başka bir adamın saç teli olduğu anlaşıldı . Bunun üzerine 28 yıl boşuna hapis yatan Randolph serbest kalmıştır . 

Rıcky Jackson


Jackson bir iş adamını öldürmek suçundan idama mahkum edilmiştir . 14 yaşında bir çocuğun tanıklık etmesiyle boşu boşuna 39 yıl hapis yatan Jackson aynı kişinin 39 yıl sonraki ''o ifadeyi polis baskısıyla verdim '' lafından sonra serbest kalmıştır . Bunun üzerine tazminat davası açan Jackson 1.008.000 $ tazminat almaya hak kazanmıştır.

0 yorum:

-->