Ülkelerde Bulunan En İlginç Yasaklar

Ülkelerde Bulunan En İlginç YasaklarDünyanın değişik yerlerinde çok ama çok farklı yasaklar bulunmaktadır . Bu yasakların bazıları o kadar ilginçtir ki ilk duyduğunuzda size de çok saçma gelecektir . Peki bu yasaklar nelerdir ve nerelerde geçerlidir ? Hep beraber bir göz atalım .

Sakız Çiğneme Yasağı : Singapur'da sokakta sakız çiğnerseniz yada para cezası yada hapis cezası çekersiniz . Sokakta kesinlikle sakız çiğnenmesi yasaklanmıştır . 
Şapka Yasağı : Singapur'da tiyatro ve sinemada arkadakilerin veya çevredekilerin dikkatini dağıtacak şekilde şapka giyerseniz ceza çekersiniz . Bu yerlerde şapka giymek kesinlikle yasaktır .  


Yere Çöp Atma Yasağı :  Yine Singapur'da sokağa çöp atarken yakalanırsanız üzerinde buna dair bir yazı bulunan bir tişört giyip sokakları temizlersiniz . Bu işi pazar günü yaparsınız ve bunu çevreye yaymak için ellerinden geleni yaparlar . 


İç Çamaşırı Yasağı : Tayland'da iç çamaşırı giymeden dışarı çıkmak kesinlikle yasaktır . Erkekleri tahrik ettiği için bu yasak getirilmiştir.


Sokağa Sakız Atma Yasağı : Sokağa çiğnenmiş sakız atmak bazı ülkelerde yasaktır . İngiltere'de bu yüzden para cezası alan bir çok insan bulunmaktadır . Bu ceza hapis cezasına kadar gitmektedir .


Çocukların Sigara Yasağı : Avusturalya'da çok değişik bir sigara kuralı geçerlidir . İlginç şekilde çocukların sigara alma yasağı vardır fakat alınmış bir sigarayı içme yasakları yoktur . Saçma ve manasız bir kural . 


Tayland Parası : Tayland'da hiç kimse yerdeki bir Tayland parasının üstüne basamaz . Bunun da büyük cezaları vardır . 


Mini Etek Yasağı : Meksika'da devlet bünyesinde çalışan insanların mesai saatleri içerisinde mini etek giyme yasakları vardır . Bunun nedeni diğer çalışanları tahrik ederek işine odaklanmasını önlemesidir . Mini etek dışında diğer tahrik edici kıyafetlerin giyinmesi de yasaktır . 


Öpüşmek : Fransa'da demir yolunda öpüşmek yasaktır . Bununla ilgilide ceza alabileceğiniz kanunlar vardır . 


Domuzlara Verilen İsimler : Fransa'da domuzlara Napolyon isminin verilmesi kesinlikle yasaklanmıştır .


Çikolata Yemek : İngiltere'de kadınların toplu taşıma araçlarında çikolata yemeleri yasaktır . Bunun nedenini ise anlamış değilim . 


Etek Giyen Erkekler : İtalya'da etek giyen erkekler direkt olarak tutuklanır ve hapse atılır.

0 yorum:

-->