Dünyanın En İlginç 5 Okulu

Dünyanın En İlginç OkullarıHepimiz okul sıralarından geçmişizdir . İlk okul , orta okul , lise ve üniversite olmak üzere devam eden bir eğitim süreci hepimizin başından geçmiştir veya geçecektir. 

Peki biz rutin bir eğitim sistemi görüyoruz fakat herkes öyle mi ? Tabi ki de hayır .Bazı ülkelerde ki eğitim sistemleri ve okullar o kadar farklı ki çoğumuzu özendirecek cinste eğitimler veriliyor . Bazılarında ise ülkemiz seviyesinden daha aşağıda ve kötü bir eğitim veriliyor . 

Gelişmiş ülkelerde eğitime verilen önem fazla olduğundan okulları çok gelişmiş ve yüksek teknoloji ile donatılmış oluyor fakat gelişmemiş ülkelerde maalesef aynı durum söz konusu değil . 

Biz de bu farklılıkları merak ettik ve sizler için ilginç okulları araştırdık . Sizlerin bilgisine sunmak için sabırsızlanıyoruz . İsterseniz ilginç okullar listemize geçelim . 
Bot OkuluBu okul diğerlerinden çok ama çok farklı olmakla beraber tam olarak okul denemeyecek bir okuldur . Çocuklar resimde gördüğünüz küçük botun içinde eğitim görmektedirler . Bangladeş'te bulunan bu sistem fakir bölgelere eğitim amaçlı geliştirilmiştir . Bölgede aynı zamanda elektrik sıkıntısı olduğu için büyük zorluklar çekiliyor . Öğretmenler ise helikopterlerle ulaşım sağlıyor . Halimize şükretmemiz gerekiyor dedirtecek bir örnek doğrusu .  
Brooklyn Schoolİlk örneğimizin yanı sıra daha değişik bir okuldur . Bu okulda net bir şekilde bir kural yok ve şaşıracaksınız ama her şey serbest ! Evet doğru duydunuz her şey serbest ! Okulda kural olmadığı için disiplin ve okula gitme zorunluluğu da yoktur .DongzhongÇin de bazı bölgelerde mağaralarda yaşam söz konusudur . Mağarada yaşadıkları için tüm yaşamları orada sürmekte ve eğitimlerini de mecburen orada almaktadırlar . Yaklaşık 200 öğrenci bu okulda eğitim görmekte ve hayata hazırlanmaktadır . Yine halimize şükrettirecek bir örnek daha . 
Cadı Okulu

Polonya'da fazlasıyla ilginç bir okul bulunmaktadır . Cadı okulu denen bu okul Harry Potter filminden esinlenerek yapılmıştır . İlginç yanı ise üniversite gibi sadece 18 yaş üstü burada öğrenim görebilmektedir . Yıllık belli bir ücret karşılığı okunabilen okul bir hayli ilginç özellikleriyle dikkat çekmektedir .Harvey Milk Lisesi


Okul ABD'de bulunmaktadır . Diğer okullardan dışlanan öğrencilerin toplandığı bir okuldur . Bu şekilde herkesi kabul ettiği için çok ama çok tepki gören okul bunların hepsiyle baş etmek zorunda kalmıştır . Hala eğitimine devam eden ve tepki alan bir okul konumundadır . 


0 yorum:

-->