Dünyanın En İlginç İkizleri

Dünyanın En İlginç İkizleri


Çevrenizde hiç ikiz var mı ? varsa çok mu benziyorlar ? Bildiğimiz gibi ikizler birbirinin tıpa tıp aynısıdır . Bazı aileler elbiselerini aynı giydirip , ayakkabılarını da aynı alınca ikisini ayırt etmek imkansız bir hal almaktadır . Dışarı da görünce çok şaşırdığım ama zaman ilerledikçe artık sıradanlaşan ikiz kardeşler , biraz da olsa hala ilgimi çekmektedir . 

Bundan dolayı bu konuda bir araştırma yapalım dedik ve dünya da ki tüm ikizler mi böyle , yoksa sadece bizim çevremizde kiler mi diye bir düşündük . Sonuçta 2. sorunun doğru olduğunu anladık ve dünyadaki ikiz olup birbirine benzemeyen , hatta farklı ten renginde bile olan ikizlerle karşılaştık . Bunları da sizinle paylaşmak istedik .


Lucy  ve  Maria 
Lucy ve Maria ikizleri fotoğraftan da anlayacağınız gibi hiç de ikiz gibi durmamaktadır . Hiç bilmeyen bir insana sorsalar , bu kızlar ikiz mi ? Diye cevap kesinlikle hayır olur . Çünkü ten renkleri , göz renkleri , saç renkleri ve saç şekilleri tamamen farklı olan bir ikizlerden bahsediyoruz . İlk görünce çok ama çok şaşırdığım bu duruma hala daha inanasım gelmiyor . Hastane de karıştırılabileceği ihtimalini düşünmüyor değilim .

En Yaşlı İkizler
Dünyanın en yaşlı ikizler Japonya'da yaşamaktadırlar . isimleri  altın ve gümüş anlamına gelen Kin ve Gin'dir. Doğum tarihleri 01.08.1892 dir . Yaşları ile rekor kırmışlardır . Kin 108 , Gin ise 109 yaşında hayata veda etmiştir . 


En Şişman İkizler


McGuire ikizleri olarak bilinen bu ikizler baya kilolu olmalarıyla meşhurdur . Guinness rekorlar kitabına da dünyanın en şişman ikizleri olarak girmeyi başarmışlardır . Rekorlar kitabına girilen kayıtlarda ikizlerde Benny 341 , Billy ise 330 kg ağırlığındadır . Aralarındaki fark 11 kilo , çok fazla görünebilir ama aslında onlar için çok da fazla değildir.

En Yaşlı Yapışık İkizler1951 yılında dünyaya gelmişlerdir . Dünyanın en yaşlı ikizler olarak bilinen bu ikizler bu ünvanı 2009 yılında almışlardır . Guinness rekorlar kitabına da girmeyi ihmal etmemişlerdir . Bazı organları ortak kullandıkları için onları ayırmak çok tehlikelidir bundan dolayı ameliyat olmamışlardır . Okul hayatları ise hiçbir eğitim görmelerine izin çıkmayarak bitmiştir . Okula kabul edilmeme gerekçeleri ise diğer öğrencilerin derse odaklanmalarını engellemek olarak açıklanmıştır . 

Anna ve LucyAnna ve Lucy ikizlerimizden en ilginç olanlarıdır . Yaşam şekilleri ve ortak yönleriyle bizleri şaşırtmaktadırlar . Aynı erkeği paylaşan çift bundan hiç gocunmuyor . Erkek ise halinden memnun görünüyor . Bu ikizler birbirlerine benzemiyorlarmış gibi , daha çok benzemek için bir dizi estetik operasyona girip ikisi birden aynı değişimleri geçirmişlerdir . Bu şekilde birbirlerine olan benzerlikleri çok daha fazla miktarda artmıştır . 

0 yorum:

-->