Kuzey Kore Hakkında Enteresan Bilgiler

Kuzey Kore Hakkında Çok İlginç Bilgiler Model Şehirleri : Güney Korelileri kıskandırmak isteyen Kuzey Kore tam sınıra son derece modern bir şehir kurmuştur .  İlginç olanı ise şu anda orada hiçbir insan yaşamamaktadır . Kimse yaşamayacaksa neden bu kadar modern bir şehir yaparlar anlamış değilim . 
Dünyanın En Büyük Stadyumu : Dünyanın en büyük stadyumu Rungrado 1 Mayıs Stadyumudur . Kapasitesi tam tamına 150.000 Kişidir . 
Ateistlik : Kuzey Kore ateisttir . Resmi olarak ateist olan ülkenin büyük bölümü böyledir . Bunu oranla belirtecek olursak nüfusun % 70 lik bir bölümü ateisttir . Çok ama çok yüksek bir orandır . 

İdam Cezası : İncil okurken veya + 18 yetişkin filmi izlerken yakalanırsanız bunu cezası tereddütsüz idamdır . 


Esir Gemileri : 1968'de esir aldıkları bir Amerikan gemileri vardır. Bu gemi günümüzde de Kuzey Kore'de bulunmaktadır .
 Esrar : Diğer ülkelerin aksine bu ülkede esrar serbesttir . Esrar içmeyi seviyorsanız ve bırakamıyorsanız Kuzey Kore'ye gitmenizi öneririz . 
Fotoğraf : Kuzey Kore'de fakirlerin fotoğrafının çekilmesi yasaktır. Bunun nedeni ise dış ülkelere , ülkede fakir olduğunu gösterip imajının zedelenmesini önlemektir . 
Kot Yasağı : Kot pantolon giymek kesinlikle yasaktır .
Tarımda Kullanılan Gübre : Kaynak kısıtlı olduğundan ülkemizin aksine tarımda insan dışkısı da kullanmaktadırlar . Toplam askerleri  : 1.8 Milyon askeri bulunmaktadır . 4.6 milyon ise yedekte bekleyen askerleri bulunmaktadır . Çok ama çok büyük bir sayı olduğundan dünyada en çok askere sahip ülkelerdendir .
0 yorum:

-->