Mükemmel İlişki İçin Bilimsel Sırlar !!

İşte Mükemmel Bir İlişki İçin Tüm Detaylar


Hepimizin hayalleri arasında mükemmel bir ilişki yaşayıp sevdiğimizle bir ömür boyu mutlu olmak vardır. Fakat bir çok insan mükemmel ilişkiyi bir türlü bulamıyor. Mükemmel ilişki aslında o kadar da kolay bir şey değildir. Mükemmel bir ilişkiyi yakalamak için bazen defalarca kötü ilişkiler geçirmeniz gerekebilir. Bunun en büyük nedenleri ise yanlış insanlar ilişkiye başlamak ve ilişki sırasında sergilenen tavırlar. Bunların hepsinin önüne geçebilirsek gerçekten mükemmel bir ilişki yaşayabiliriz, bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Şimdi mükemmel bir ilişki için başlıca kurallara geçelim. Ve elimizden geldiğince mükemmele yakın ilişkilerin sayısını artıralım.


Onu Önemseyin


Bir ilişkide her zaman iki tarafında aynı şeyi düşünmesi imkansızdır. Bu yüzden arada sırada da olsa farklı fikirler ve farklı görüşler olacaktır. Bu konudan şikayetçi olmayın çünkü farklı görüşler ve farklı düşünceler o ilişkiyi her zaman canlı tutar. Fakat buradaki önemli detay şudur. Karşınızda ki kişinin görüşünü önemseyin. Ne kadar aksini düşünüyor olsanız da sonuçta o da bir düşünce ve buna saygı duyun önemseyin ve onu dinleyin. Esas olay da burada başlıyor. Farklı görüşlere sahip olmanıza rağmen birbirinizin görüşünü önemsemeniz o ilişkiyi sağlamlaştırır iki tarafa güven verir. Her konuda daha sağlıklı bir ortam oluşturup çözüm odaklı tartışmalar olur bu fa ilişkinize pozitif yansır. Yani özetle eşiniz, sevgiliniz veya hoşlandığınız kişi ile fikirleriniz çatışsa bile onun fikrine saygı duyup dinleyin ve sizde kibarca fikrinizi belirtin emin olun çok daha iyi olacaktır.

Kendinize İnanın


Her birey bir ilişki yaşamadan da hayatını sürdürebilir. İlişki hiç kimse için bir ihtiyaç değildir. Bu yüzden ilişki yaşadığınız kişi ile ilgili her şeyi ona bağlamayın. Çünkü bu muhtaçlık hissi verir ve karşı tarafın sizi küçümsemesine neden olabilir her zaman olmaz ama olduğu çok olmuştur. Tabi ki karşı tarafa bağlanın aşkınızı sonuna kadar yaşayın fakat o olmadan ben ne yaparım gibi bir düşünceye kapılmayın çünkü bu kademeden sonra ister istemez tavizler verirsiniz ve bu ilişki için iyi gibi görünse de aslında çok kötüdür.

İşlerinizi Eve Getirmeyin


Bilimsel araştırmalara göre iş kolik insanlar diğer insanlara göre 3 kat daha kötü ilişki geçiriyorlar. Bunun en büyük nedeni ise sürekli iş düşünmeleri ve genelde bu işlerini evde de yapmaya devam etmeleri. Tabi ki bazen işleriniz yoğun olabilir fakat bunu sürekli yapıp eve iş getirmeyin. Çünkü eve iş getirmek demek iş düşünmek demek ve aklında iş olan biri ile sosyal hayat her zaman zor olmuştur. Bunu da düşünerek eve iş getirirken iki kere düşünün ve mümkünse ikinci seferde getirmemeye karar verin.

Arkadaş Olun


İlişkiyi esas sürdüren şey aşk ve sevgi değildir. Karşılıklı anlayış, ortak zevkler. ortak hobiler, ortak paylaşım alanları bunların hepsi birleşince mükemmel bir ilişkiye yaklaşırsınız. Yani partneriniz ile arkadaş olup onunla her konuda konuşabilmeli ve sohbet edebilmelisiniz. Bu şekilde ilişkiniz daha da güçlenecek ve partneriniz size her konuda fikrinizi soracaktır. Her olayla ilgili sizinle konuşacak ve ortak karar verme ihtimaliniz artacaktır. Bu yüzden kesinlikle her şeyden önce çok iyi bir arkadaş olun. 

Önce Kendiniz Mutlu Olun


Bir çok insan bir ilişkiye başladığında her sorunun biteceğini ve peri masallarında ki gibi bir hayat yaşayacağını sanıyor. Oysaki gerçek böyle değil. Bir çok insan kendini sevmiyor bu yüzden de ilişkilerinde mutlu olamıyor. Öncelikle kendinize saygı duyun, özelliklerinizi sevin yani kendinizle barışık olun bu şekilde her ilişkiniz daha pozitif olur ve karşıya pozitiflik verdiğinizde karşıdan da size pozitiflik gelir. Bu yüzden önce kendinizi sevin mutlu olun ki ilişki mutluluk içinde geçsin.

Ortak İlgi Alanları Oluşturun


Onunla ne kadar çok vakit geçirirseniz o kadar iyidir lafı tam olarak doğru değildir. Mesela zaman 3 saat birlikte zaman geçirirsiniz ama bu zamanda mesela maç izlersiniz ama sevgiliniz bunu hiç sevmez. Bu zaman aralığında hiç mutlu olmadığı anlamına gelir ve tamamen ilişkiyi kötüye götüren bir zaman dilimidir o 3 saat. Ama birlikte 2 saat zaman geçirseniz fakat bu zamanda ikinizin de seveceği ve yapmaktan keyif alacağı şeyleri yapsanız ilişkiniz mükemmele doğru gider ve çok daha mutlu olursunuz.

Açık Olun


Bir ilişkide ne kadar çok sır olursa o kadar güven az olur. Ama siz ne kadar açık olursanız karşıdan da bu şekilde bir yönelim göreceksiniz. Sonuç olarak ortada bir sır kalmayacak ve karşılıklı güvenler sürekli tazelenecek ve güven demek bir ilişkide neredeyse her şey demektir. Partnerinize ne kadar açık olursanız ilişkiniz o kadar iyi olur bu yüzden elinizden geldiğince açık olun. Bazı şeyler söylenmez tabi her şeyi de söylememek lazım fakat bunları ayırt edip dengesini kurup ilişkide oldukça açık olun.

Para İçin Asla!!


Bir ilişki para için başlamışsa o ilişki mükemmel olamaz. Direkt olarak benim asla böyle bir ilişkim olamaz demeyin çünkü herkesi olabilir. Çünkü ilişkiye başlamadan önceki zamanı bir düşünelim. Karşının her şeyini bir düşünürsünüz. Bu kriterler arasında parasının çok olması önemli bir yer ediniyor ve diğer özelliklerde iyi ise bu ilişki birazda olsa para için başlamıştır. Tam olarak para için demeyelim fakat para önemli bir unsur olmuştur. Peki partnerinizin daha sonra tamamen parasız kaldığını bir düşünün bunu düşünce eğer ondan soğuyorsanız bu ilişki başlamadan bitsin veya başladı ise hemen bitsin. İlişkilerinizi ve sevdiğiniz kişiyi düşünün ve bu kriter önemli diyorsanız ben size söyleyeyim o ilişkiye başlamayın. Ama bu kriter hiç önemli değilse ilişkiniz çok ama çok sağlam olabilir.

Sorgulamayı Bırakın

Birlikte olduğumuz veya olmak üzere olduğumuz kişilerin geçmişi her zaman aklımızı bulandırır. Fakat bu çok yanlıştır. Zaten zamanla bunlar karşılıklı olarak anlatılır. Siz sürekli bu konuları açıp partnerinizi bunaltırsanız bu ilişki gitgide kötüye gidiyor demektir. Bunu sakın yapmayın karşınızdaki insanın geçmişini sorgulamayın eğer ilişkiniz güzelse zaten karşılıklı her şey anlatılır ve geçmişe dair hiçbir soru işareti akılda kalmaz. Ama siz sürekli sorgularsanız bu ilişki yıpranır.

Çevrenizdekileri Dinlemeyin

İlişkiyi yaşayacak olan sizsiniz sakın ama sakın dışarıdan insanların ilişkinize müdahale etmesine izin vermeyin. Çünkü her ilişkinin özeli vardır ve dışarıdaki insan bunu asla bilemez. Bu yüzden ilişkinizi kendiniz yaşayın ve dışarıdan yönlendirmelere kapalı olun.

Mükemmeli Aramayı Bırakın

Hiçbir ilişki tamamen mükemmel olamaz. Zaten ilişkiyi güzel yapanda budur. Tamemen mükemmel bir ilişki olsa çekilmez bir dert olur. Düşünsenize partneriniz ne derseniz yapıyor hiç bir karşı görüş belirmiyor, her tartışmada siz ne derseniz o oluyor bunun sürekli olduğunu düşünsenize! Ne kadar da sıkıcı. Mükemmel bir ilişki üstteki yazdıklarımı yaparsanız olur ama tam olarak mükemmel olamaz. İlla ki ufak tefek şeyler olacak zaten önemli olanda budur. Ufak tefek sorunlarınız olsun büyük değil. Aranızda ki sorunları ne kadar küçüğe indirgerseniz o kadar mükemmel bir ilişkiye yakın olursunuz.

0 yorum:

-->