Cep Telefonlarımızın Hiç Kimsenin Bilmediği Gizli Özellikleri | Şok Eden Gizli Özellikler!!

Cep Telefonlarımızın Hiç Kimsenin Bilmediği Gizli Özellikleri | Şok Eden Gizli Özellikler!!

kaybolan telefonu bulma özelliği

Cep telefonları artık neredeyse herkes de var. Cep telefonu olmayan 15 yaşının üstünde insan tanıyor musunuz? Ben tanımıyorum. Cep telefonu demek artık herkes demek. Bu yüzden bu içerik hepimizi ilgilendiriyor. Tek yapmanız gereken bu özellikleri iyice anlayıp telefonunuzu ona göre kullanmak. Gerçekten iyi bir cep telefonu kullanıcı olmanız için bu gizli özellikleri bilmeniz gerekiyor.

Çünkü artık herkesin elinde olan bir şey biraz da olsa tehlikeli olabilir. Çünkü üretici firma bunu tüm dünyaya satıyor ve bir gizli özellik ile birlikte herkesin bilgilerine kolayca erişebilir. İşte bu yüzden bu özellikler kesinlikle bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekiyor.

Şimdi şu gizli özelliklere geçelim ve bakalım telefonlarda bulunan gizli özellikler nelermiş.


Şarjın % 1 Olması Özelliği

Şarjın % 1 olması hepimizin en büyük acısıdır belkide çünkü telefonu öyle görünce içimiz bir değişik olur. Canımızdan can gider sanki o an, telefon kapandı kapanacak diye açma bir telaşa düşeriz bazen önemli işimiz olur ama telefonun şarjı % 1 dir işte bu en acısıdır. Şarj bitmez bitmez tam arkadaşın önemli bir şey için ararken biter, o an yıkılırsın telefona söylenirsin. Bu sorunun çözümü ise biraz eski usuldür. Eğer telefonunuzun şarjı % 1 olursa telefonunuzu 50 saniye kadar sallayın, durmadan 50 saniye boyunca sallayın ve batarya biraz daha kendine gelsin. Bu şekilde en az 10-15 dk daha telefonunuzun şarjı bitmez. Bu yöntem her zaman işe yaramayabilir ama denemekte fayda var. Bazen çok önemli bire işiniz olduğunda şarjınız % 1 olursa ve bu yöntem aklınıza gelirse kesinlikle deneyin kaybedecek neyiniz var ki?


Telefonunuzun Ömrünü Uzatmak

Günümüzde dokun matik telefon kullanmak artık bir ayrıcalık değildir. Dokun matik telefonların en kötü yanlarından biri de ekranının sık sık tozlanmasıdır. Bunu telefonla uğraşırken sürekli görüp temizleriz fakat görmediğimiz ve sürekli kullanmak zorunda olduğumuz başka bir yer daha vardır. Tabi ki de şarj yeri. İşte şarj yeri de aynı telefonumuzun ekranı gibi sık sık tozlanmaktadır. Bu sorunu çözmek ekran tozu gibi kolay değildir. Çünkü sürekli baktığımız yer ekran dır. Şarj yeri değildir. Bunun için arada bir şarj yerinizi küçük nefesler ile temizlemeniz gerekmektedir. Bu yöntem ile telefonunuz çok daha sağlıklı bir şekilde şarj olacaktır ve ömrü uzayacaktır. Ayrıca buradan giren tozların telefonun iç bölgesine girmesini de engelleyeceğiniz için telefonunuzun ömrü çok daha uzun olacaktır. Bunu çoğumuz yapmıyoruz fakat uzmanlar yapmakta fayda olduğunu söylüyor. Bu da bir nevi telefon ömrünü uzatmak için gizli bir özelliktir.

Şarj Tasarrufu İçin Arka Plan Rengi

Günümüz akıllı telefonlarının en büyük sorunu nedir? Tabi ki de şarj sorunu. İşte bu sorunu yarı yarıya azaltacak olan bir gizli özellik sizin için geliyor. Telefonunuzun arka plan resimlerinde siyah rengi tercih edip renk kalabalığı yapmaz iseniz telefonunuz ekstradan siyah renk vermek için batarya harcamayacak ve şarjınız daha uzun gidecektir. Bu bir çok telefonda denenip hepsin de aynı sonucu verdiği için kesinleşmiş bir özelliktir. Özellikle çok hızlı şarjım bitiyor diyenler kesinlikle bunu denesin ben denedim ve gördüm gerçekten daha uzun şarj gidiyor ve rahat rahat İnternet de dolaşabiliyorsunuz.


Kaybettiğiniz veya Çalınan Telefonunuzu Bulma Yöntemi

Günümüzde maalesef hırsızlık vakaları bir hayli artmıştır. Akıllı telefonların fiyatları da genel olarak pahalı olduğu için hırsızlar her fırsatta çalma işlemine girmektedirler. Bazen ise dalgın oluyoruz ve telefonumuzu hiç ummadığımız yerlerde unutabiliyoruz. Veya bir yerde düşürebiliyoruz işte bu gibi durumlarda telefonunuz bulmak için harika bir yöntem mevcut bu yöntem ile telefonunuzu kolayca bulabilirsiniz. Öncelikle bunu yapmak için arama motorunuza Android Device Manager yazın ve ilk çıkan sayfaya tıklayın. Açılan sayfaya ise google e-posta ve şifrenizi girin. Ardından da açılan sayfada telefonunuzun bulunduğu yer çıkacaktır. Buradan telefonunuzu kitleyip kapata da bilirsiniz. Bu özellik çok ama çok önemlidir kesinlikle bir yere not edin ve sakın ama sakın unutmayın çünkü illa ki hepimizin başına bu olaylar gelmektedir. Bu olaylara tedbirli olmakta fayda vardır. Söylemesi bizden uygulaması sizden.


Telefondan Hologram Yapmak

Hologram nesnelerin 3 boyutlu olarak hareketli bir şekilde gösterilmesidir. Telefonunuz kullanarak evinizde bu yöntemi ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Bunu yapmak için kendi hayal gücünüzü kullanmanızı tavsiye ederim belki de ortaya yeni bir icat bile çıkarabilirsiniz. Bu yöntem görsel bir şölen sunmakla birlikte insanları rahatlatmaktadır. Yapılan araştırmalara göre saatlerce hologram görselini takip edenlerin rahatladığı ve gevşediği gözlenmiştir. Stresli kişiler için birebir bir yöntemdir denemenizi tavsiye ederim.


Bilgisayarda Kullandığımız Mause'u Telefonda Kullanmak

Evet yanlış okumadınız bunu yapabiliyorsunuz. Bu yöntem ile telefonunuzun dokunmatik ekranı da ilk gün ki sağlamlığı ile kalıyor. Bunu yapmak için gerekli aparatifi olan mause bulmanız yeterlidir bu yöntem ile bilgisayar kullanır gibi rahatlıkla telefonunuzu kullanabilirsiniz. Bu yöntemi kullandığınızda bilgisayardan hiç bir farkı kalmayacaktır. Ekranda aynı bilgisayar gibi imleç belirecek ve siz bu imleci mause yardımı ile yönlendireceksiniz. Aynı şekilde sürekli mesajlaşan biri iseniz klavyeniz için de aynı durum söz konusudur. Aynı diz üstü telefonunuza ekstra klavye takmak gibidir. Bu yöntem ile çok daha rahat mesajlaşa bilirsiniz.

0 yorum:

-->