Kısa Zamanda Zengin Eden En Saçma İcatlar

Kısa Zamanda Zengin Eden En Saçma İcatlar

zengin eden icatlar

İcatlar günümüzde büyük önem teşkil etmektedirler. Öyle ki şimdiye kadar yapılan icatlar bugün hayatımızı çok ama çok kolaylaştırmaktadır. Kullandığımız her şey zamanında biri tarafından icat edilmiştir. Peki bu icat edilmeseydi ne olacaktı biz ondan mahrum kalacaktık. Bugün baktığımızda ne kullanırsak kullanalım en basitinden en kapsamlısı da her şey bir icattır, ve bu icatlar olmasa biz yaşayamazdık. Aslında yaşardık fakat şimdi ki gibi yaşayamazdık. Mucitler bu yüzden hayatımızda gerçekten büyük rol oynamaktadırlar. Fakat bazı icatlar kısa yoldan sahiplerini zengin etmişlerdir bazıları ise öldükten sonra meşhur olup kullanılmaya başlamışlardır.

Kısa zamanda zengin eden icatlarını çoğu saçma sapan icatlar olduğu için herkes çok şaşırmaktadır. Fakat bu icatlar gerçekten saçma ve insanlar bunlardan çuval ile para kazanıyorlar. Buna en yakın örnek ise tabi ki stres çarkı. Bunun sahibinin kazandığı parayı duyunca şok olacaksınız. Neyse şimdi listemize geçelim ve ne kadar saçma sapan insandan kaç kişi zengin olmuş bir bakalım.

Kulak Çubukları
kulak çubuğu hikayesi
Kulak çubukları neredeyse hepimizin evinde olan ve ara sıra kullandığımız bir üründür fakat sahibine çok para kazandırmıştır. Kulak çubukları aslında çok ama çok basit bir icattır fakat önemli olan her eve girmiş olmasıdır. Her evde mutlaka vardır ve bu da ne kadar sattığını gösterir. Üstelik bir kutuda bir hayli fazla sayıda satılmaktadır. Buna rağmen sürekli alınır ve kullanılır. Bu sayede sahibi de yüklü bir para kazanır. Bu yüzden icatları asla küçümsemeyin bir adet kulak çubuğunu bulan adam bu icat sayesinde şimdi çok ama çok zengin. Bir adet karı kocanın bulduğu bu ürün kullanılmaya devam etmekte ve evimizin bir köşesinde sürekli durmaya devam etmektedir.

Cırt Cırt

zengin eden icatlar


Bildiğimiz gıcık bir ses çıkaran bir icattır. Aslında günümüzde bir çok eşyada ve elbise de kullanılmaktadır. Cırt cırtlı elbiselerin sayısı oldukça fazladır bu da bunu üreten adamın ne kadar kazandığını açıklamaktadır. Cırt cırt aslında çok ama çok basit bir ürün gibi durabilir ama bir adamı zengin edebiliyor işte. Sadece tesadüf eseri bulunması ise ayrı bir hikayedir. Zaten genelde tüm icatlar bu şekilde gerçekleşir ve insanlar bu tesadüflerin üstlerine gidip araştırınca yeni icatlar yaparlar bunları da bizler kullanınca hem biz yararlanırız hem de onlar para kazanır. Cırt cırt da küçük ama sahibine çok para kazandıran icatlardan bir tanesidir.


Slinky Yay

zengin eden icatlar

Bu yay özellikle çocuğu olan insanların sıkça ayağına batan ve her çocuğun oynadığı bir oyuncaktır. Yayın buluş hikayesi çok ama çok ilginçtir. Bir mühendis gemileri sabit tutmaya dair yaptığı çalışmada şans eseri bulmuştur. Defalarca deney yaptıktan sonra ise piyasaya ürünü sürmüş ve kısa sürede zengin olmuştur. Çok kısa sürede milyonlar kazanan mucit tabi ki de bir hayli mutlu olmuştur. Günümüzde hala daha sıkça satılan ve her çocuğun oynamaktan zevk aldığı bir oyuncaktır.


Hulahop


hulalop

Hulahop küçükken belimizde çevirdiğimiz renkli çemberlerdir. Sahibini kısa sürede zengin eden saçma icatlardan bir tanesi de budur. Fakat oynaması gerçekten çok zevklidir. Ben çocukken çok oynardım size de tavsiye ederim. Özellikle kilolular kesinlikle yapsın kesin kilo verirsiniz çünkü bir başlayan en az yarım saat bunu yapmakta ve belinde çevirmektedirler. Aslında çok saçma olan bu icat sahibini kısa sürede milyoner yapmıştır.

Ters Şişe

ketçap ters şişe

Ters şişe günümüzde ketçap ve mayonezlerin konulduğu şişelerdir. Zaten ortaya çıkması da bu yol ile olmuştur. Eski zamanlarda da ketçap sık sık tüketilen bir sos idi. Fakat satışları azalınca nedeninin kabından zor çıkarılması olduğu anlaşıldı bunun üzerinde ters şişeyi bulan ketçap şirketi çok ama çok fazla para kazandı. Sadece bu şişenin satışından milyon dolarlar kazanan şirket bize basit bir dokunuş ile neler yapılacağını çok ama çok iyi bir şekilde gösterdi.


Post-it
post it zengin ediyor

Post-it günümüzde hepimizin kullandığı ama ilk üretilirken hiç de akılda olmayan bir icattır. Çünkü bir adam neden bunu icat etsin ki çok saçma. Ama bir şekilde oluyor işte post-it bile üretiliyor. Basit bir yapıştırıcı üreten adam zamanla bunu bir fikre dönüştürüp post-it üretmiştir. Bunu da tüm dünyaya bir güzel satmıştır. O kadar yaygındır ki herkesin evinde kesinlikle mevcuttur. Bunu kullanmayan öğrenci herhalde yoktur. Ofislerde özellikle not alınması gereken işlerde ise kesinlikle bir kaç tane bulunmaktadır. Bu yüzden üreten adamı milyoner yapmıştır.

0 yorum:

-->