Hiç Bilinmeyen 5 Şaşırtıcı Bilgi !!
Daha önce çoğunuzun hiç duymadığı ve bilmediği 5 şaşırtıcı bilgiyi öğrenmeye hazır mısınız ? Dünya da bilgi hiç bir zaman bitmez ve hiç kimse her şeyi bilemez. Bilgi dünyada ki en ulaşılamaz terimlerden birisidir. Siz ne kadar çok şeyi bilseniz de bilmediğiniz çok faza şey vardır.


İnsanların pek bilmediği şaşırtıcı bilgileri araştırdık. Bu araştırmalar sonucunda oldukça garip bilgilere rastladık. İşte sizi de şaşırtacak 5 bilinmeyen bilgi.

1- Dünyanın Şuanda Bilinen İlk Güneş Gözlüğü


Dünyanın bilinen ilk güneş gözlüğü kuzey Kanada'nın Baffin adasında bulunmuştur. Aslında güneş gözlüğünün, dünyanın daha fazla sıcak ve güneşli bölgelerinden birinde icat edilmesi gerektiğini düşünebilirsiniz. Kuzey Kanada oldukça soğuk  karlarla kapı bir bölge. Burada güneş gözlüğünün ne işi var diyebilirsiniz. Fakat aslında burada bu gözlüklere oldukça fazla ihtiyaç vardı.

Kuzey Kanada'da o dönemde yaşayan Eski Mo'lar güneş ışınlarının karlara yansıyıp oluşturacağı kar körlüğünü engellemek için bu güneş gözlükleri icat edilmişti. 2- Maya Uygarlığında Şaşılık Çekici Bulunuyordu


Maya uygarlığını bilmeyenler için belirtelim, 2012 yılında kıyamet kopacak söylentileri çıkmış ve bütün dünyada bu söylenti yayılmıştı. Hatta dünyada sadece 2 yerde kıyamet kopmayacaktı ve bu yerlerden biriside İzmir'in Şirince köyüydü. Hatırladınız umarım. İşte bu kıyamet kopacak söylentileri Maya'ların oluşturduğu takvim nedeniyle çıkmıştı.

Maya takvimi 2012 yılında son buluyordu ve o tarihe kadar takvimde gerçekleşecek olan çoğu kehanet gerçekleşmişti. Dolayısıyla 2012 takvime göre 2012 yılında kıyamet kopacak denmese bile takvimin son bulduğu tarih 2012 olduğu için insanlar kıyamet kopacağına inanmıştı.

İşte bu Maya kabilesinde şaşılık oldukça çekici bulunuyordu. Hatta Maya'lar çocukları şaşı olsun diye burnunun önüne taş asarlardı.


3- 15-16. Yüzyıllarda Dedikodu Yapan veya Gürültü Çıkaran Kadınlara Korkunç Demir Maske Takılırdı.


Kadınlar ile dedikodu neredeyse eş değer kavramlar. Günümüz de bile kadınlar dedikodu yapmadığı gün yoktur. Gerçi bu durum bazı erkeklerler de de görünüyor fakat dedikodu denince ilk akla gelen şey muhtemelen kadınlar olacaktır.

15. ve 16 Yüzyıllar da ise dedikodu yapan kadınlar için uygulanan ceza bir hayli fazlaydı. Dedikodu yapan kadınların kafasına demir bir maske takılırdı. Bu maske kafayı çok fazla sıkar ve dilin ucunu kıstıran maskenin iç yüzeyinde hafif sivri çıkıntılar vardı. Bu çıkıntılar sayesinde de konuşmak imkansız hale gelirdi.4- Birezilya'da İnsanların Terk Ettiği, Yılan Adası Vardır.


Bir zamanlar filmi dahi çıkan ve herkesi etkileyen Yılan Adası filmi aslında gerçek. Birezilya'da sadece yılanların yaşadığı bir ada bulunmaktadır. Bu adada metre kare başına 5 adet çıngıraklı yılan bulunuyor. Yani ada neredeyse yılanlardan oluşuyor diyebiliriz. Bu korkutucu ada da tabi ki yılan dışında pek çok canlıda yaşamakta fakat yılanlardan hayatta kalmak oldukça zor.

5- Zehirli Bir Yılanın Başı Kesildikten Saatler Sonra Bile Sizi Isırıp Zehrini Akıtması Mümkündür.


Zehirli yılanlar öldükten sonra da reflekslerini kullanabilirler. Dolayısıyla zehirli bir yılanın kafasını kesseniz dahi sizi ısırıp zehrini size akıtabilir. Çok garip bir olay olan bu durum pek çok maceracının başına gelmiştir.
0 yorum:

-->