En iyi Video Yapma Prograları | Youtube için En iyi Video Editleme ProgramlarıEn İyi Video Yapma Programları | Video Düzenleme ve Editleme Programları


Video çekmek hayatımızda artık sıkça yer verdiğimiz olaylardan bir tanesi haline geldi. Özellikle son dönemlerde internetten video çekerek para kazanmaya başlanılması sayesinde video çekmek oldukça popülerleşti diyebiliriz. Çektiğimiz videoların düzenlenmesi, kurgulanması kısacası montajlanması oldukça uğraş ve beceri gerektiren işler fakat aynı zamanda video yapmak için bir kaç programa da ihtiyacımız var.

Bu içeriğimiz özellikle youtube için video yapmak isteyen arkadaşlarımız için hazırladık. Bu video düzenleme programları sayesinde oldukça kolay bir şekilde videolar hazırlaya bileceksiniz. Sadece çektiğiniz videoları değil fotoğrafları slayt gibi birleştirip videolarda üretebilirsiniz. Bu tamamen sizlere kalmış bir durum. İşte Yotutuberler için en iyi video düzenleme programları.

Bu içeriğimiz de sadece 3 farklı programı sizlere tanıtacağım. Bu 3 programdan birisini seçerek zaten kolayca videolar yapmaya başlayacaksınız. Diğer programları kullanmanıza gerek bile yok.

4- Corel Video Studio


Corel video studio, video montajı için oldukça iyi ve kullanışlı bir programıdır. Pek çok hazır montaj özellikleri ile işlerimizi oldukça kolaylaştırıyor. Video kesme, efekt verme montaj ve kısacası video için ne gerekiyorsa oldukça basit ve hızlı bir şekilde yapmamıza olanak sağlayan bir video düzenleme ve yapma programı. İlk 3 video düzenleme programlarından memnun kalmadıysanız Corel Video Studio'yu deneyebilirsiniz.


3- Camtasia Studio 8.5


Camtasia Studio özellikle video yapma işlerine yeni başlamış insanlar için oldukça ideal bir programdır. Basit arayüzü ve kullanımı kolay olması ile ilk başlayanların her türlü işine yarayacaktır. Ayrıca ekran görüntüsü çekmek içinde camtasia kullanılabilir.

Camtasia ile fotoğraflar birleştirebilir, basit efektler ekleyebilir, fotoğraflardan slayt şeklinde videolar oluşturabilir ve basitçe kaydede bilirsiniz. Camtasia kullanımı için youtube da 1-2 eğitim videosu bile izleseniz oldukça hızlı bir şekilde video tasarlamaya başlayabilirsiniz.

2- Vegas Pro


Vegas Pro biraz daha profesyonel seviyede olan bir video düzenleme programıdır. Biraz daha fazla efekt ve montaj ayarlamaları yapmak istiyorsanız vegas proyu kullanabilirsiniz. Vegas pronun Camtasia'dan pek bir farkı olmasa da camtasia da çıkan bazı hatalar ve kısıtlamalardan kurtulmak için vegas proyu tercih edebilirsiniz. Fakat camtasia ya göre biraz daha zor olduğu için alışmanız biraz zaman alabilir. Ayrıca vegas pro ile kanalınız için güzel introlar da yapabilirsiniz.

1- Adobe Premiere


Adobe premiere, video düzenleme, editleme, kurgu ve montaj için aklınıza gelebilecek ne varsa yapmanıza olanak sağlayan oldukça geniş kapasiteli bir video düzenleme programıdır. Genelde profesyonellerin kullandığı video düzenleme programı Adobe Premiere programıdır. Alışması oldukça zor olsada kullanmaya alıştıktan sonra video üretmek sizin için oldukça kolaylaşacaktır.

Evet arkadaşlar video düzenlemek istiyorsanız bu 3 video düzenleme programından şaşmayın derim. Başlangıç seviyesinde bir video çekme ve düzenleme programı istiyorsanız Camtasia, biraz daha iyi bir program istiyorsanız Vegas Pro ve oldukça profesyonel bir video düzenleme programı istiyorsanız Adobe Premiere kullanabilirsiniz. 

Sizinde bildiğiniz çok iyi video düzenleme programları varsa yorum olarak yazarsanız bizlere yardımcı olmuş olursunuz.

0 yorum:

-->